+380673870816 +380673870816

Рівненський театр ляльок із новою сценою

Реконструйована сцена, оновлена глядацька зала та нові спектаклі. Усе це вже від завтра чекає на відвідувачів Рівненського обласного академічного театру ляльок.

Проектно-кошторисна документація на реконструкцію сцени, глядацького залу та фойє Рівненського обласного лялькового театру створили ще у 2008 році. Втім коштів, які виділило управління культури на охоплення усього ремонту одразу не вистачило. 

Відтак, впродовж двох років закуплялися стільці, виробником яких є одна із львівських меблевих фабрик. Вартість одного такого крісла становить одну тисячу гривень. У театрі наразі їх двісті.

Крім того, особливістю цих місць є те, що вони мають дитячий режим: легким рухом руки нижня частина стільця піднімається і фіксується, відтак дитина знаходиться на рівні з дорослим, що дозволяє їй комфортно почуватися під час перегляду вистави. Що ж стосується інших змін, то в театрі повністю обновили планшет сцени. На це управління культури виділило 50 тисяч гривень, на них закупили металеві конструкції та пиломатеріали. Ще приблизно таку ж суму доклали театрали, яку заробили під час новорічних ранків. За словами директора Рівненського обласного академічного театру Володимира Данилюка, на колишній сцені працювати акторам було дискомфортно, адже попервах проект будівництва театру створювався як клубний будинок. Нова ж сцена побудована у класичному стилі.

Володимир Данилюк, директор Рівненського академічного лялькового театру:

- На планшеті сцени повинен бути палубний брус. Це брус 6 на 6 см, він циклюється, він шліфується, він гладенький і в результаті на ньому дуже добре працювати і танцювати, і просто показувати вистави. Крім того, ми подовжили сцену на півтора метра, зробили аванс-сцену. На ній стане легше працювати і щоб проводити якісь заходи, і щоб бути ближче для нашого глядача.

Крім оновлення інтер’єру в театрі змінився і час показу вистав.

Володимир Данилюк, директор Рівненського академічного лялькового театру:

- Із 18 лютого розпочинаємо працювати об 11 годині, не о 12, а об 11 годині. Ми поділили наш репертуар таким чином, що в суботу ми хочемо показувати вистави шкільного типу, вистави для сімейного перегляду, а в неділю будуть дві вистави о 11 і 13 годинах. Вистави будуть різні.

Вже цієї суботи на оновленій сцені театру можна побачити дитячу комічну оперу Миколи Лисенка "Коза-Дереза", а у неділю аж дві зимові казки "Сонечко та сніговички" і "Кому потрібен Сніговик?". Також вже заплановані й інші вистави та спектаклі, які подарують і малечі, і дорослим позитивні емоції та гарний настрій.

Схожі статті