+380673870816 +380673870816

Рівненський льонокомбінат відроджується із руїн

Колишній промисловий гігант Рівненський льонокомбінат, який забезпечував роботою сім тисяч людей, ще зовсім недавно був схожий на велику руїну. Сьогодні підприємство з кожним днем відновлюється. Вже налагоджений повний цикл виробництва ткацького полотна. 

У Радянському Союзі Рівненський льонокомбінат 56 разів вигравав у соціалістичних змаганнях серед підприємств СРСР. Герой соціалістичної праці, ткаля із 45-річним досвідом Мілентина Станіславівна Бондарева працювала на Рівненському льонокомбінаті з 1965 року. Починала пані Валентина в корпусі технічних тканин ткалею, згодом перейшла до корпусу побутових тканин. Жінка розповіла, коли запустили перший верстат, для працівників - це було справжнє свято. На той час в області працювало чотири льонозаводи, які постачали сировину. Після розпаду СРСР їх вщент розікрали. Таким став початок кінця радянського гіганта.

Сьогодні ж Мілентина Станіславівна дізнавшись, що льонокомбінат відроджується, не може стримати емоцій.  

Мілентина Бондарева, Герой соціалістичної праці, ткаля:

коли мене перший раз запросив сюди Олег Каземірович, це було десь два місяці тому і показав мені одну єдину машину, яка почала працювати, то я не могла стримати емоцій. Як добре, що знайшлася людина, яка взяла на свої плечі таке виробництво.

У 2008 році за рекомендацією Міністерства промислової політики України власником збанкрутілого льонокомбінату став підприємець Олег Червонюк. За 3 роки він відновив та забезпечив новим обладнанням цехи виробництва, обробки, фарбування та сушіння тканини, збудував комунікації та сучасну котельню. Проте це не всі досягнення. Нещодавно на Рівненському льонокомбінаті стали випускати готову ткацьку продукцію та трикотажне полотно. Наразі працює лише одна зміна робітників, втім планується, що лінія виробництва працюватиме у три зміни.

За словами Олега Червонюка сьогодні більше уваги приділяється трикотажному полотну, але це тимчасово.

Олег Червонюк, власник Рівненського льонокомбінату:


перша задача, яка перед нами стоїть - це відновлення тканини, як такої, адже ткацькі станки знаходилися в жахливому стані. Вони ще із 70 року. Ми їх відремонтували. Також поповнили виробництво і новеньким обладнанням.

Олександра Коробку із Рівненським льонокомбінатом, теж поєднала доля. В один із зимових вечорів пролунав щасливий телефонний дзвінок. На другому кінці дроту власник Рівненського льонокомбінату Олег Червонюк запропонував йому роботу на виробництві. Відтоді Олександр працює із надсучасною технікою на посаді старшого бригадира оздоблювального цеху.

Олександр Коробка, старший бригадир оздоблювального цеху:

мені подобається працювати на новому обладнанні. А якщо є потяг до роботи, можна досягти великих результатів.

Сьогодні собівартість виготовленої продукції льонокомбінату є вищою турецьких і китайських аналогів, проте керівництво запевняє, що це тимчасово.

Олег Червонюк, власник Рівненського льонокомбінату:

вже з новою поставкою і сировини, і барвників, збільшим обсягом продукції, яка випускатиметься, ми вийдемо до того, що собівартість нашої продукції буде конкурентоздатною. Тоді  можна буде говорити і про економічний успіх. Зараз ми можемо говорити лише про успіх технологічний.

Готова ж продукція Рівненського льонокомбінату вже потрапляє на український внутрішній ринок. Але це ще не вершина. Підприємство потроху намагається конкурувати із продукцією Туреччини та Китаю.


110902_Lionokombinat sferadesigner

Схожі статті