+380673870816 +380673870816

Рівненських зразковий хор "Ave Maria" гостював у Франції

Вони закохані у Францію, а та захоплюється ними. Зразковий хор "Ave Maria" Рівненського палацу дітей та молоді нещодавно повернувся з "королівства франків", де брав участь у міжнародному концерті-сюїті на честь відкриття нового музичного театру в містечку Сен-Назер.  

Богдану лише 11 років, а він уже по вуха закоханий. Щоправда у Францію. Можливість відвідати цю країну хлопчику подарувала не менш улюблена музика. Нещодавно він у складі хору "Ave Maria" Рівненського палацу дітей та молоді повернувся із французького містечка Сен-Назер. Однак їздили туди вони, як розповідає керівник хористів Марія Гончарова, не відпочивати, а виступати.

Марія Гончарова, художній керівник зразкового хору "Ave Maria" Рівненського ПДМ:

- Це був міжнародний проект, уже другий. Це не конкурс і не фестиваль. Просто був запланований такий міжнародний проект. Перша частина якого проходила тут, в Рівному, а друга частина сюїти уже прозвучала у Франції. Правильніше - друга редакція, другий концерт цієї сюїти у Франції на відкритті нового музичного театру у місті Сен-Назер.

Аби взяти участь у цьому концерті хористам "Ave Maria" довелося вивчити близько 100 сторінок загадкової сюїти.

Анна Войкіна, солістка зразкового хору "Ave Maria" Рівненського ПДМ:

- Дуже цікава музика. Текст там іде на мові звуків. Текст придуманий самим композитором. Він не має дослівного перекладу та називається мовою звуків. Кожен номер цієї сюїти має якусь власну характеристику, але дослівно не перекладається.

Співати твори із сюїти – нелегко, констатує Анна. Але із поставленим завданням вона впоралася на відмінно. Дівчина пригадує, під час концерту їй аплодували не лише глядачі, а й сам автор загадкової сюїти Ет'єн Перрюшо. Ці оплески дуже порадували Анну. Його схвалення також отримала і ще одна солістка хору Валерія Студінська. Своїх емоцій від знайомства з відомим французьким композитором дівчина не приховує, однак зізналася, що перед виходом на сцену не на жарт хвилювалася.

Валерія Студінська, солістка зразкового хору "Ave Maria" Рівненського ПДМ:

- Звичайно побоювання були. Але пізніше, коли вже всі зрозуміли, що йому подобається, то стало дуже радісно.

Загалом рівненський хор "Ave Maria" гостював у франзуців близько 20 днів. За цей час вони взяли участь у трьох концертах-сюїтах та мали, навіть, 2 сольних. Однак, у їх щільному графіку знайшлося місце і для відпочинку та знайомства із найромантичнішим містом планети – Парижем. Відтак, поїздкою залишилися задоволенні усі без винятку.

Схожі статті