+380673870816 +380673870816

Рівненські податківці вважають, що ПДВ - чудова можливість для обігу тіньових грошей

Рівненські податківці вважають, що податок на додану вартість - чудова можливість для обігу тіньових грошей. Як винахідливі підприємці прокручують мільйони в обхід державної казни на брифінгу розповів голова Державної податкової адміністрації в Рівненській області Віктор Башук.

Рівненщина вважається областю де майже стовідсотковий показник сплати в державну казну податку на додану вартість. Проте, найвищої позначки нашому краю заважають дістатися такі поняття як "податкові ями","вигодонабувачі" та "транзитери". Завдяки їм мільйони податкових грошей осідають в кишенях аферистів.

Лише за січень-травень цього року податківці виявили 69 суб'єктів підприємницької діяльності, утримувачів сумнівних кредитів, сума яких сягала 39 мільйонів гривень.

Віктор Башук, голова ДПА в Рівненській області:

з 69 суб'єктів підприємницької діяльності, в нас 8 "податкових ям" із сумою кредиту 5,5 мільйонів, 13 - "транзитерів" із сумою 5,8 мільйона, 48 - "вигодонабувачів" на 28 мільйонів. В ході відпрацювання 40 суб'єктам описано нікчемних угод на 8,2 мільйони. Зараз ці справи перебувають у судах.

Працівники податкової відстежують обіги грошей сумнівних підприємств. Проте, схеми відмивання коштів постійно удосконалюються. Так, зараз порушена кримінальна справа за статтею 205 частиною 2 Кримінального кодексу України. Завдяки одному підробленому документу, власники підприємства за півтора місяця провели через нього 18 мільйонів гривень.

Віктор Башик, голова ДПА в Рівненській області:

зареєструвалося новостворене підприємство. Перша, друга сторінка паспорту нормальна, а у 45 років там має бути новий примірник фото. З паспорта виривається ця сторінка, робиться інший примірник другої людини і створене підприємство на фіктивний паспорт.

Податківці розповіли, що заради чесних платників податків знизили кількість планових перевірок. А ось позапланові перевірки сумнівних підприємств навпаки почастішали на 7%.


110922_DPA sferadesigner

Схожі статті