+380673870816 +380673870816

Рівненські лікарі закликають робити щеплення

Із наближенням холодів збільшується кількість застудних захворювань та небезпека розвитку епідемії серед населення. 

Міністерство охорони здоров'я України очікує зростання захворюваності на грип в епідемічному сезоні 2011-2012 року починаючи з листопада. Проте зараз, як стверджують фахівці, говорити про епідемію зарано, адже досі фіксувалися лише поодинокі випадки захворювання.

Сергій Дорошенко, завідувач інфекційним відділенням Рівненської міської лікарні:

за прогнозами центрів відслідковування ситуації по грипу, не прогнозується пандемічного, високо патогенного грипу. Але прогнози річ невдячна. Два роки тому був абсолютно не прогнозований, але дуже важкий грип з проблемними наслідками для пацієнтів. Тому ми маємо такий принцип – завжди готуватися до найгіршого.

Найбільш ефективним засобом профілактики грипу у всьому світі є вакцинація протигрипозними препаратами. У цьому напрямку фахівці радять враховувати досвід цивілізованих країн. Як розповів завідувач інфекційним відділенням Рівненської міської лікарні Сергій Дорошенко, у Сполучених Штатах Америки вакцинація обов’язкова. 

Сергій Дорошенко, завідувач інфекційним відділенням Рівненської міської лікарні:

у США не обговорюються такі питання. Там навіть є проблема, щоб встигнути у певні строки зщепитися. І ніде в цілому світі, де я б не був – це питання навіть не обговорюється. У нас чомусь присутній певний негативізм до щеплення.

З великою тривогою українські інфекціоністи констатують, що з кожним роком в Україні кількість щеплених громадян зменшується.

Михайло Андрейчин, Президент Асоціації інфекціоністів України:

з різних об’єктивних і суб’єктивних причин, на жаль, з кожним роком зменшується обсяг щеплень проти цих захворювань. Зростає неімунний прошарок населення, тобто такий прошарок людей, які не мають імунітету відбірності до цих інфекцій.

Аби вберегти власне здоров'я під час негоди, медики радять тепліше одягатися та вживати продукти із вмістом вітаміну "С".


110923_Profilaktuka Grupy sferadesigner

Схожі статті