+380673870816 +380673870816

Рівненські чиновники планують витратити близько 10 мільйонів на водоочисні споруди

Останні події у Маріуполі, де виявили холеру викликали реакцію і серед рівненських чиновників. Близько 10 мільйонів гривень з природоохоронного фонду планують витратити на каналізацію, водоочисні споруди, смітники та громадські пасовища регіону.

Минулі роки природоохоронний фонд області витрачав на потреби краян близько 4 мільйонів гривень. Цього року вперше до його наповнення долучилися райони. За рахунок таких дотацій та неосвоєного минулоріч мільйона гривень, в області планують позбавитися від усіх хімічних засобів захисту рослин, ядохімікатів, пестицидів та гербіцидів. 

Анатолій Юхименко, перший заступник голови Рівненської ОДА:

- такими чином нам вдасться повністю вивезти ядохімікати ті, що на відкритих площадках і ті, що розвалюються. Утилізуємо усі пестициди, гербіциди, які знаходяться у контейнерах, які ще в нормальному стані, але ось-ось будуть непридатними.

Декілька районів області, які не мають взагалі або утримують жахливі, за словами Анатолія Юхименка, системи водопостачання та водовідведення, насосні станції та очисні споруди, отримають кошти на їх ремонт та будівництво. Зокрема побудують очисні споруди у Демидівці. Зливну каналізацію у Здолбунові на вулицях Зелена та 8-го березня. Для Млинова закуплять нове обладнання для очистки води, 600 тисяч гривень виділяють на очисні споруди у Володимирці. У Дубно реконструюють колектор, каналізацію та очисні споруди у Радивилові. Проект їх будівництва в цьому році розпочнуть у Здолбунові, в Бармаках розроблять зону відпочинку, каналізують частину Корця, Дубровиці та Сарн.

Окрім того кошти будуть направлені на розробку пасовищ для худоби. Відомо, що земля в області розпайована і на ній розташовано безліч населених пунктів, де спеціалізованих місць для випасу худоби немає. Зокрема 700 тисяч гривень з фонду виділяється для осушення двохсот гектарів луку у селі Івашківка Здолбунівського району.

Анатолій Юхименко, перший заступник голови Рівненської ОДА:

- ми розробимо там водонаносні станції і таким чином дамо, якщо не в цьому році, то в наступному людям утримувати худобу на площі 200 гектарів.

Такі ж перспективи розглядаються для території берегів річки Горинь у Гощанському районі. У Перебродах Дубровицького району осушать болото. Невирішеною для області лишається проблема побутового сміття. Цьогоріч планують закупити близько двох-трьох авто для його вивезення. Вартість кожної транспортної одиниці становить близько двохсот п’ятидесяти тисяч. До того ж, кожен район планує збільшити свою автобазу. Також, нарешті визначать межі природоохоронних зон, де, як сподіваються чиновники, перестануть нищити флору і фауну. На решту з 10 мільйонів, а це 25 тисяч гривень, у світ вийде видання "Довкілля Рівненщини", покликане популяризувати природно-заповідний фонд краю.


110607_Yhumenko sferadesigner

Схожі статті