+380673870816 +380673870816

Рівненські чиновники планують створити програму з підтримки та розвитку культури міста

Чиновники міської ради почали розмірковувати над новою комплексною програмою культури міста Рівне. На базі першої музичної школи відбувся круглий стіл "Вплив музичного мистецтва на розвиток та виховання молоді. Проблеми та виклики сьогодення". Саме там чиновники і викладачі музичних дисциплін обговорили актуальні проблеми, аби виокремити найголовніші та розробити рекомендації до нової програми. 

За круглим столом зібралися представники навчальних закладів, у яких викладаються музичні дисципліни та чиновники. За словами останніх, аби розробити нову комплексну програму з підтримки та розвитку культури у нашому місті, такі зустрічі необхідні. Адже вони є інформаційним містком між владою та громадськістю. Так, кожен із учасників мав можливість винести на обговорення свої зауваження та шляхи їх вирішення.

Юрій Ходаковський, голова громадської ради при Рівненській ОДА:

- Мій син навчається в цій музичній школі. Він вчиться грати на гітарі та фортепіано. Мого сина та інших дітей навчають чудові викладачі з високим рівнем підготовки. Але умови в яких працюють викладачі і вчаться діти бажають бути кращими. Тому моя пропозиція стосується покращення умов.


Завідувач кафедри естрадної музики Рівненського державного гуманітарного університету розповів, що у вищих навчальних закладах, де викладаються подібні предмети, матеріально-технічна база краща, проте проблем все ж вистачає. За його словами, наразі у місті немає правильної структурної системи від музичної школи до вишу.

Олександр Калустян, завідувач кафедри естрадної музики РДГУ:

- Треба нам в робочому порядку зібратися і поговорити, в якій системі знаходяться дитяча школа, середній і вищий заклад. Потрібно розробити цей алгоритм. В системі вищої освіти також є проблеми, особливо в мистецтві. Той Болонський процес, який нам нав’язали, вже багато європейських країн від нього відмовляються.

Аби заохотити дітей до занять класичною музикою, озвучили пропозиції щодо створення на місцевих каналах музичних телепрограм, впровадження пільгових проїздів для дітей, котрі на заняття приїжджають із сіл та створення додаткові філії музичних шкіл. В управлінні туризму та культури Рівненського міськвиконкому такі ідеї вважають цілком прийнятними та мають надію на їх реалізацію у майбутньому.

Юрій Фаєвський, головний спеціаліст управління культури і туризму Рівненського міськвиконкому:

- Формуються пропозиції до комплексної програми міста Рівне. Звичайно, пропозиції круглого столу будуть враховані. Я думаю, що завдяки цьому естетичне виховання отримає оберт і так би мовити перезавантаження.

Нині музичні школи відносяться до позашкільних навчальних закладів і тому ставлення до них громади відповідне. Їх прирівнюють до гуртків. За словами викладачів, чимало батьків не бачать сенсу віддавати свою дитину на навчання до музичної школи, якщо вона не стане професійним музикантом. Проте, науковці притримуються протилежної точки зору. За їх словами, заняття музикою робить дитину дисциплінованою та розвиває в неї моторику рук.

Схожі статті