+380673870816 +380673870816

Рівненська родина відстоює своє право на дах над головою у суді

Наші журналісти вже розповідали про рівненську родину, яка в будь-який момент може залишитися без даху над головою через свавілля банку та судових органів. Після виходу сюжету в ефір вже відбулося два судових засідання. 

Нагадаємо, рівненська родина Пархомчуків вже більше року судиться із банком "Аваль", з яким вона ще 5 років тому підписала кредитний договір на суму 28 тисяч доларів та придбала квартиру. Проте, півтора року тому у родини склалися складні обставини і вони не мали змоги виплачувати борг: жінка отримала другу групу інвалідності через хворобу, а її чоловік втратив роботу. Відтак, виникла заборгованість як за кредитним договором, так і за несвоєчасну сплату нарахованих відсотків. А у 2009 році, за словами постраждалих, цю квартиру банк продав на прилюдних торгах без жодного попередження. 

Родина пройшла вже через не одне судове засідання, на її захист встала навіть громада. Зокрема, під час останнього суду виявилося, що у виконавчому написі нотаріуса сума боргу становила 30 тисяч, а у виконавчому написі, який був представлений Пархомчукам -28 тисяч. 

Наталія Кузменюк, захист позивача:

- Нами було заявлено клопотання про витребування у представника банку, зокрема розрахунку, адже у минулому судовому засіданні він заявляв, що це було зменшення пені, відсотків. Сьогодні постало питання, щоб ми витребували дане рішення на яке вони посилаються, щоб виявити правомірність проведення зміни кредитної заборгованості.

Віра Пархомчук розповіла, що коли не мали змогу платити, вони лише в усній формі просили у банка відстрочку, про що і шкодує. Окрім того, в цій квартирі проживає двоє неповнолітніх дітей, які на момент продажу помешкання банком, вже були прописані у ньому. Тому, як запевнив начальник служби у справах дітей Рівненського міськвиконкому Андрій Міщеня, права дітей були порушені.

Андрій Міщеня, начальник служби у справах дітей Рівненського міськвиконкому:

 - В даному випадку було грубо порушено права дітей, адже жодна приватна чи державна структура, яка була причетна до процесу відчуження цієї квартири, продажу не виконала норми Закону України, не звернулася до органів опіки і піклування за отриманням попередньої згоди.

У свою чергу представники банку "Аваль" відмовилися від будь-яких коментарів. 

За словами захисника родини Пархомчуків у суді  Наталії Кузменюк, практика засвідчує, що якщо місцевий суд розгляне цю справу не на користь сім’ї, то Вищий спеціалізований суд прийме сторону дітей. Відтак, яке буде рішення - стане відомо 11 січня.

Схожі статті