+380673870816 +380673870816

Рівненська Мала академія наук презентувала книгу про Голодомор 1932-1933 років

Днями у Рівному побачив світ історичний альманах, присвячений Голодомору 1932-1933 років. 

Неабияка кількість книжок та досліджень присвячена геноциду українського народу, Голодомору 1932-1933 років. Проте, альманах "Пам’ять народу" складається лише із науково-дослідницьких робіт школярів навчальних закладів нашої області, членів Малої академії наук. Впродовж декількох років діти їздили населеними пунктам аби віднайти очевидців тієї жорстокої сторінки історії. В такий спосіб вони довели, що Голодомор 1932-1933 років був актом геноциду українського народу.

Представники обласної влади, які були присутні на презентації видання, запевнили, що завдяки очевидцям можна відобразити реальні події в історії.

Олег Пекарський, заступник начальника управління освіти і науки Рівненської ОДА:

- Це є неоціненний скарб, адже можемо почути про життя людей, які пережили голод. Доки ці люди живі, цю роботу переоцінити неможливо.

Окрім того, появі альманаху сприяли ще і вчителі історії, які керували дослідницькою роботою юних науковців.

Руслана Давидюк, кандидат історичних наук, доцент кафедри історії України РДГУ:

- Хай в науковому відношенні їх праці не є досконалими. Вони потребують аналізу, уточнень, але те, що учні школи збирають свідчення, зустрічаються з очевидцями цієї трагічної сторінки історії - це вже багато чого значить.

Учні, які займалися науково-дослідницькою роботою наразі навчаються у вишах. Не всі з них обрали факультети історії. Втім, сподіваємося, що їхня багаторічна праця стане корисною у відображенні дійсних подій тих страшних років.

Схожі статті