+380673870816 +380673870816

Рівненська єпархія УПЦ КП отримала нового архієпископа

23 січня на засіданні Священного Синоду Української православної церкви Київського патріархату Митрополит Рівненський і Острозький Євсевій (Політило) був звільнений за станом здоров’я від керівництва єпархією і членства у Синоді.     Священний Синод висловив преосвященному владиці Євсевію подяку за сумлінне служіння та понесені труди, відзначивши його працю церковним орденом.
     Керуючим Рівненською єпархією та постійним членом Священного Синоду призначений єпископ Чернігівський і Ніжинський Іларіон (Процик), якого було возведено у сан архієпископа. Про це повідомила прес-служба Рівненської єпархії УПЦ Київського Патріархату.
     Довідка: Архиєпископ Рівненський і Острозький Іларіон (в миру – Дмитрій Іванович Процик) народився в селі Зубрець Бучацького району Тернопільської області. Батько — протоієрей Іван Процик — священик села Новосілка Бучацького благочиння, Тернопільсько-Бучацької єпархії. Мати - Марія Процик. В 1997 році, після здачі випускних екзаменів у школі, вступив у другий клас Київської Духовної Семінарії. Після закінчення Семінарії, у 2000 році вступив у Київську Духовну Академію. 24 травня 2004 року захистив кандидатську дисертацію на тему: "Пастирський погляд на зовнішню і внутрішню апостасію" і здобув вчену ступінь кандидата богослів’я.
     Навчаючись в Академії, 26 жовтня 2000 року був пострижений у чернецтво в Свято-Михайлівському Золотоверхому монастирі. 5 лютого 2001 року призначений на посаду благочинного Свято-Михайлівського Золотоверхого чоловічого монастиря Києва. З 1 вересня 2004 року призначений на посаду викладача в Київській Православній Богословській Академії. 20 грудня 2006 року призначений на посаду секретаря Патріарха Київського і всієї Руси-України. 15 січня 2007 року указом Святійшого Патріарха Філарета призначений намісником Свято-Феодосіївського ставропігійного чоловічого монастиря. 25 січня 2008 року призначений керуючим справами Київської Патріархії. Згідно з рішенням Священного Синоду від 13 травня 2011 року єпископ Іларіон призначений головою Управління зовнішніх церковних зв’язків Київського Патріархату.

Схожі статті