+380673870816 +380673870816

Рівненщині потрібно 140 мільйонів гривень, щоб повністю захиститися від повені

Чи загрожують Рівненщині цієї весни паводки і повені? Та чи готова наша область до сезонних небезпек? Відповіді на ці питання шукали сьогодні під час круглого столу у стінах Національного університету водного господарства та природокористування в рамках відзначення Міжнародного дня води. В обговоренні взяли участь представники обласного управління водних ресурсів, головного управління МНС та науковці НУВГП.  

Вже у другій половині березня на Рівненщину чекає підтоплення частини території краю. Саме такі прогнози озвучили в Міністерстві з питань надзвичайних ситуацій в Рівненській області. Зокрема, води річок Стир, Горинь, Стохід, Веселуха вже вийшли на заплавні території. Науковці ж під час конференції у НУВГП паводків і повеней не прогнозували. Вони повідомили, що зима цьогоріч відступає поступово.

Маркіян Будз, професор, доктор географічних наук:

 - Запаси снігу були великі. Можна порівняти з 96 роком, але тоді була "дружня весна", а цього року є морози.

Представники управління водних ресурсів запевнили, що до неочікуваних весняних сюрпризів Рівненщина майже готова. Зокрема нині в області воду відкачують 22 насосні станції.

Леонід Каменчук, начальник Рівненського обласного управління водних ресурсів:

- В нас є багато населених пунктів, які захищені вже захисними спорудами, але є ще ряд населених пунктів і сільгоспугідь, які не захищені і на цей випадок ми працюємо в плані попередження ситуації, щоб не було ніякої паніки.

Загалом Рівненщину від підтоплення захищає 913 кілометрів дамб, 91 насосна станція та 17 тисяч кілометрів каналів, розповіли фахівці з управління водних ресурсів. В минулому році на укріплення та устаткування водозахисних споруд області, з бюджету виділили близько 5 мільйонів гривень. Проте, цього вкрай не достатньо, зазначили в управлінні. Аби повністю захистити села та міста краю від ризику необхідно аж 140 мільйонів гривень.  

Сергій Васильєв, заступник начальника Рівненського обласного управління водних ресурсів:

- В загальному програма вимагає ще до 20 року 140 мільйонів і як наслідок в області будуть захищені 148 сіл, три тисячі будинків і майже 10 тисяч гектарів сільськогосподарських угідь.

Ще однією проблемою, за словами науковців з водного університету, залишається величезна кількість будинків зведених у небезпечній зоні підтоплення. Сьогодні в зоні небезпеки досі залишаються Володимирецький, Зарічненський, Сарненський та Рокитнівський райони. Ці населені пункти, наразі жодними гідротехнічними спорудами не захищені.

Схожі статті