+380673870816 +380673870816

Рівненщина на газі економитиме завдяки торфу

На цьому наголосив заступник голови облдержадміністрації Володимир Новак, презентуючи здобутки області учасникам міжрегіонального практикуму з питань енергозбереження та енергоефективності. Відмова від дороговартісного російського газу сприятиме розвитку торфовиробництва на Рівненщині, адже область орієнтується на максимальне використання місцевої сировини. Про це повідомила прес-служба Рівненської ОДА.
     Так, торік на державному підприємстві "Рівнеторф" обсяги видобутку зросли на понад 15 відсотків, у порівнянні з 2010 роком. Відтак, виготовило товарної продукції майже на 27 мільйонів гривень, а це на 60 відсотків більше, ніж торік. Торфобрикети та фрезерний паливний торф забезпечує потреби комунально-побутового господарства Рівненщини, оскільки має високу тепловіддачу. Науковці та практики міжрегіонального форуму підрахували, що 78 тонн брикету замінює 36 тисяч кубометрів газу. Тож продукування теплової енергії з використанням торфу економніше на 144 тисячі гривень в порівнянні з імпортним блакитним паливом.
     Переорієнтація котелень на місцевий енергоресурс дозволяє заощаджувати та розвивати виробничий потенціал області, резюмував Володимир Новак. За його словами, Рівненщина – одна з найбагатших областей на поклади низинного торфу, тож місцеві виробничники готові запропонувати конкурентноспроможне альтернативне паливо комунальникам із сусідніх регіонів.

Схожі статті