+380673870816 +380673870816

Рівненщина ініціюватиме зміни щодо фінансування інтернатів

Формулу фінансування інтернатів, де перебувають вихованці з особливими потребами, необхідно переглянути, переконаний Уповноважений Президента України з прав дитини Юрій Павленко. Про це повідомила прес-служба Рівненської ОДА.
    Відтак, запропонував заступникові голови облдержадміністрації Світлані Сад разом із обласними фахівцями проаналізувати всю законодавчу базу, яка регламентує діяльність дитячих будинків-інтернатів, та запропонувати зміни, які покращили б їх роботу в усій державі.
    Зокрема, цьогоріч у Мирогощанському дитячому будинку-інтернаті, який відвідав Юрій Павленко, на харчування одного підопічного в день із держбюджету виділено 3 гривні, а на лікування – 97 копійок. Втім, залучивши різні джерела фінансування, видатки на лікування збільшили вдвічі, а на харчування – майже вдесятеро (29 гривень 25 копійок у день витрачали в І кварталі 2011 року). 
    Нині на повному державному утриманні в інтернаті перебуває 107 підопічних із вадами психічного, розумового та фізичного розвитку. 12 із них неповнолітні. Щоб охопити їх сімейними формами виховання, необхідно створювати стаціонари для денного перебування, наголосив Юрій Павленко. За його словами, потужна база для реабілітації дітей із особливими потребами та всебічна підтримка їх родин допоможе зменшити кількість сиріт. Рівненщина вже працює в цьому напрямі.

Схожі статті