+380673870816 +380673870816

Рівне через непередбачувані видатки заборгувало державі близько 14 мільйонів гривень

Днями в Рівненському міськвиконкомі відбулося публічне представлення результатів виконання бюджету міста за 2011 рік. Відтак, до скарбниці загального фонду надійшло понад 615 мільйонів гривень, а це на 6 % більше, ніж у минулому році. Проте, Рівне через непередбачувані видатки заборгувало державі у середньостроковій позиці близько чотирнадцяти мільйонів гривень. 

Невиконання планових показників поповнення бюджету міста у минулому році спостерігалося у двох напрямках – надходження від державного мита, тут не отримано понад 58 тисяч гривень і плати за землю – більше 4 мільйонів.

Віктор Шульга, начальник управління бюджету та фінансів Рівненського міськвиконкому:

 - Невиконання плати за землю пояснюється тим, що в розрахункових показниках відповідно була закладена індексація, відповідно грошова оцінка землі не була проіндексована Держкомземом і коефіцієнт залишився як і був одиниця.

Найбільше ж від недофінансування у Рівному потерпають дві галузі – охорони здоров’я та освіти. На першу у 2011 році виділили понад 123 мільйони гривень, з них 75 – це заробітна плата медпрацівників, 10 мільйонів пішло на оплату енергоносіїв та 6 - на медикаменти. Не вистачає ще 16 мільйонів на виплату заробітної плати медикам. 

Михайло Стицишин, начальник управління охорони здоров’я Рівненського міськвиконкому:

- Не вистачає не тільки 16 мільйонів. Це лише на зарплату, а в цілому ми порахували, що медицині не вистачає буквально більше 40 мільйонів. І це кожен рік недофінансовується медицина.

Контрольна сума дотацій, що формується в Міністерстві фінансів не дозволяє покрити усіх видатків міста. Тому бюджетне управління міськвиконкому звертатиметься до Міністерства переглянути встановлену суму дотацій, або ж, як розповіли, доведеться на чомусь заощадити.

Віктор Шульга, начальник управління бюджету та фінансів Рівненського міськвиконкому:


- Додаткова дотація, сума 44 мільйони, хоча ця сума повинна бути більшою і за нашими обрахункам вона складає більше 56 мільйонів, але це мінімально необхідна сума для того, щоб у нас всі галузі існували.

Що ж до інших галузей, то у 2011 році на освітню сферу виділено 200 з половиною мільйонів гривень, на галузь культури - 21 мільйон, житлово-комунальні питання обійшлися в суму близько 32 мільйонів гривень.

Віктор Шульга, начальник управління бюджету та фінансів Рівненського міськвиконкому:

- На благоустрій міста спрямовано 29 мільйонів 873,8 тисяч гривень, з них на поточний ремонт доріг і прибудинкових територій та прибирання 12 мільйонів 675 тисяч гривень. Утримання та догляд за кладовищами 1 мільйон 461 тисяч гривень.

На соціальну сферу бюджет у 2011 році виділив понад 190 мільйонів гривень. Також протягом року діяли міські програми спрямовані на підтримку найбільш соціально незахищених громадян – інвалідів та ветеранів. Що ж до субвенцій, то у минулому році Рівненський військкомат отримав 5 тисяч гривень на покращення матеріально-технічної бази та 160 тисяч виділено на програму профілактики по боротьбі із злочинністю.

Схожі статті