+380673870816 +380673870816

Релігійна толерантність в сакральних традиціях аврамічних релігій - тема круглого столу, котрий пройшов у стінах НУ "Острозька академія”

Під час круглого столу науковці, історики, журналісти дискутували в Національному університеті "Острозька академія" про релігійну толерантність в сакральних традиціях аврамічних релігій.

На Рівненщині функціонує близько 80-ти релігійних конфесій. Найпоширенішим залишається християнство. Проте, акцентують увагу учасники круглого столу не слід забувати і про інші релігійні вірування, які відображають реальний стан суспільства. Адже релігійна толерантність, терпимість і повага дають змогу нашому суспільству розвиватися в демократичному напрямку.

Михайло Якубович, кандидат історичних наук НУ "Острозька академія":

- зараз нам здається, що всі ми більш-менш унітаризовані. Маємо відбиток глобалізації, але насправді всі ми різні. Питання релігійної толерантності – це взагалі питання свободи, демократії і суспільного розвитку.

Питання суперечливості релігійних поглядів явище закономірне і не несе особливої загрози, якщо, звісно ним не маніпулюють політичні сили. Експерти запевняють, що боротися з розбіжностями не доцільно, лише толерантизація суспільства допоможе миритись з цим.

Михайло Якубович, кандидат історичних наук НУ "Острозька академія":

- зараз, коли ми апелюємо до понять демократизації та свободи, релігійної злагоди, то безперечно ми повинні долати ксенофобію, антисемітизм та всі інші негативи у ставленні до представників інших релігійних віросповідань.

Директор Релігійно-інформаційної служби України Тарас Антошевський говорить, що ЗМІ є лише технічною стороною, що відображає суспільні явища та тенденції. Саме мас-медіа творить погляди на суспільні цінності, тому важливо, щоб журналіст мав не лише базову освіту і релігійну обізнаність, а й був максимально об’єктивним та лояльним до усіх віросповідань.

Тарас Антошевський, директор Релігійно-інформаційної служби України:

- нажаль, ЗМІ часто є методом маніпуляції. Доволі часто такі матеріали, які мають антисектанський характер несуть  маніпуляційний характер. Інколи великі релігійні організації, що мають безліч прихильників медіа, доносять до суспільства як просто сектантські, так і ворожі для суспільства повідомлення.

На принципах релігійної толерантності потрібно будувати і освітній процес. Тут в нагоді стають предмети духовно-морального спрямування. Експерти запевняють, що під час викладання цих дисциплін діти вчаться релігійної толерантності. Це, на їх думку, може поєднати молодь різних конфесій, бо увага концентрується на загальнолюдських цінностях моралі та етики. Єдиною проблемою в навчальному процесі все ще лишається недостатня кількість матеріальної та кадрової бази. Проте, як зазначають учасники круглого столу, тішить те, що наше суспільство нарешті оговталося від комуністичних поглядів, почало думати і вільно обирати свої релігійні позиції.

 


110606_Religia sferadesigner

Схожі статті