+380673870816 +380673870816

Прокуратура Волині "взялася" за правоохоронців, які приховують злочини від обліку

Прокурор Старовижівського району 20 лютого 2012 року порушив кримінальну справу щодо дільничного інспектора міліції місцевого райвідділу УМВС у Волинській області старшого лейтенанта за ознаками складів злочинів, передбачених ч.1 ст. 366 і ч.3 ст. 364 Кримінального кодексу України (службове підроблення й зловживання владою та службовим становищем). Про це повідомила прес-служба прокуратури Волині.
    Проводячи перевірку за фактом викрадення мобільного телефону у громадянина, цей дільничний інспектор, аби укрити злочин від обліку та покращити власні показники роботи, проігнорував справжні свідчення потерпілого і склав завідомо неправдивий документ – відмову в порушенні кримінальної справи на підставі сфальсифікованих заяви та пояснень від імені потерпілого про те, що телефон він просто загубив і ні до кого претензій не має. Звісно, експертиза встановила, що підписи та написи, які має робити потерпілий, в цих документах зроблені зовсім іншою особою. 
    Прокуратура району скасувала незаконну постанову про відмову в порушенні кримінальної справи та одночасно порушила кримінальну справу за фактом таємного викрадення мобільного телефону в громадянина К. (ч.1 ст.185 КК України). Горе-правоохоронцю ж тепер загрожує покарання у вигляді позбавлення волі на строк від п’яти до дванадцяти років.
     Минулоріч працівники органів прокуратури Волині, здійснюючи нагляд за додержанням законів правоохоронними органами, виявили та поставили на облік 227 прихованих різними способами від обліку злочинів. За результатами їх розслідування майже кожна друга справа скерована до суду. За прокурорського втручання до дисциплінарної відповідальності притягнуто 458 працівників правоохоронних органів.

Схожі статті