+380673870816 +380673870816

Прокуратура Волині вживає заходів задля захисту прав громадян та інтересів держави, порушених внаслідок невиконання судових рішень

Органи прокуратури Волині вживають заходів задля захисту прав громадян та інтересів держави, порушених внаслідок невиконання судових рішень. Про це повідомила прес-служба прокуратури Волині.
    Прокурор Рожищенського району порушив кримінальну справу щодо громадянина за ознаками злочину, передбаченого ч. 1 ст. 382 Кримінального кодексу України (невиконання судового рішення). Незважаючи на наявність ухвали Рожищенського районного суду щодо заборони вчинення дій, пов’язаних із будівництвом самочинної надбудови у житловому приміщенні, цей громадянин продовжував будівельні роботи. У справі триває досудове слідство.
    Прокуратура міста Луцька скерувала для розгляду по суті в Луцький міськрайонний суд кримінальну справу, порушену 8 лютого цього року щодо громадянина за ознаками злочину, передбаченого ч.1 ст. 382. Ще два роки тому Луцький міськрайонний суд зобов’язав його звільнити займане приміщення лінійного посту ВАТ "Волиньобленерго". Незважаючи на те, що рішення суду вступило в законну силу, ігнорував попередження судового виконавця про обов’язок виконати рішення і упродовж двох років його не виконував. 
    Як зауважив старший помічник прокурора області з питань захисту інтересів громадян та держави при виконанні судових рішень, відповідно до ч. 5 ст. 124 Конституції України, судові рішення ухвалюються судами іменем України і є обов’язковими до виконання на всій території нашої держави. В разі невиконання такого рішення особа може бути притягнена навіть до кримінальної відповідальності. Санкція ж частини 1 статті 382 Кримінального кодексу України передбачає покарання у вигляді штрафу від п’ятисот до тисячі неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або позбавлення волі на строк до трьох років, з позбавленням права обіймати певні посади або займатися певною діяльністю на строк до трьох років.

Схожі статті