+380673870816 +380673870816

Прокуратура Рівненщини виявила незаконний забір води

Прокуратурою Рівненської області проведено перевірки додержання вимог законодавства у сфері спеціального водокористування, в ході яких виявлено порушення, за які передбачено кримінальну відповідальність. Про це повідомила прес-служба прокуратури області.
     Так, Гощанським районним прокурором порушено кримінальну справу відносно службових осіб одного з місцевих СВК за фактом службової недбалості, що спричинило тяжкі наслідки.
     Встановлено, що вказані особи всупереч статуту кооперативу та своїх посадових обов'язків не вжили заходів для отримання спеціального дозволу на водокористування, чим порушили вимоги Водного кодексу України. Це призвело до незаконного забору 10965 м. куб. підземної прісної води, чим державі завдано збитків на суму більш як 440 тисяч гривень.
     Аналогічне порушення виявлено і Дубенським міжрайонним прокурором при проведенні перевірки в одному з комунальних підприємств Дубенського району.
З'ясовано, що на згаданому підприємстві самовільно без дозволу на спеціальне водокористування видобули близько 2000 м. куб. прісної води з підземних джерел. Збитки через незаконну діяльність складають майже 80 тисяч гривень. Відносно керівника цього КП, який не вжив заходів на отримання зазначеного дозволу, порушено кримінальну справу. Йому інкриміновано службову недбалість. В обох кримінальних справах триває слідство.

Схожі статті