+380673870816 +380673870816

Прокуратура Рівненщини реагує на факти порушень законодавства про соціальний захист інвалідів

В діяльності органів прокуратури захист соціальних, майнових та інших прав осіб, які потребують державної підтримки, передусім інвалідів, є одним із найважливіших напрямів. Про це повідомила прес-служба прокуратури області.
    Тому, прокурори провели перевірки в діяльності Головного управління праці та соціального захисту населення Рівненської ОДА і обласного управління Фонду соціального захисту інвалідів на предмет додержання Законів України "Про основи соціальної захищеності інвалідів в Україні", "Про реабілітацію інвалідів в Україні".
    На жаль, як з’ясувалося, вказаними установами не достатньо вживається заходів до забезпечення соціального захисту інвалідів.Так, Головне управління праці та соціального захисту населення Рівненської ОДА упродовж минулого та вже поточного років не зверталося до місцевих органів виконавчої влади та самоврядування з пропозиціями фінансування програм соціального захисту інвалідів. Як наслідок - три таких програми, що діють в нашій області, не фінансуються.
    Рівненським обласним відділенням Фонду соціального захисту інвалідів не повною мірою використовується повноваження щодо забезпечення своєчасного подання керівниками підприємств, установ та організацій звітів про працю і працевлаштування інвалідів, а також стягнення з суб’єктів господарювання заборгованості зі сплати пені та сум адміністративно-господарських санкцій за невиконання нормативу робочих місць для працевлаштування інвалідів. У зв’язку з виявленими порушеннями прокуратура Рівненської області внесла керівникам зазначених установ подання. Вони перебувають на розгляді.
    За наслідками проведених з початку 2012 року перевірок у сфері захисту прав інвалідів прокурори Рівненщини внесли 27 документів реагування, за результатами розгляду яких до відповідальності вже притягнуто 8 посадовців. За допущені недоліки в роботі винесено постанови про порушення дисциплінарного провадження стосовно 26 посадових осіб підприємств, установ та організацій. Робота на цьому напрямі триває.

Схожі статті