+380673870816 +380673870816

Прокуратура Рівненщини повернула громадянам та державі 203,4 га землі

Органами прокуратури Рівненщини у цьому році проведено цілеспрямовану роботу з питань захисту інтересів громадян та держави у сфері земельних відносин. Вжитими заходами вдалося досягти значних результатів на даному напрямі. Так, завдяки втручанню прокурорів попереджено незаконне надання у власність та користування 225 га земель державної та комунальної власності, громадянам та державі повернуто незаконно вибутих 203,4 га земель. Про це повідомила прес-служба прокуратури області.
     Реагуючи на порушення законів у сфері земельних правовідносин прокурори порушили 26 кримінальних справ (з них 18 скеровано до суду), в порядку господарського, адміністративного та цивільного судочинства пред’явили в інтересах громадян та держави позовні заяви на загальну суму 3,3 мільйона гривень, з них на даний час розглянуто та задоволено на суму більше 2 мільйонів гривень. За документами прокурорського реагування до відповідальності притягнуто 118 посадових осіб.
     Так, прокурор Здолбунівського району встановив, що службові особи однієї із сільських рад склали та видали завідомо неправдиві витяги з рішень сесії сільради, що у подальшому стало підставою для незаконного набуття двома громадянами права власності на земельні ділянки загальною площею близько 1 га. Такими незаконними діями державним інтересам заподіяно істотну шкоду у вигляді підриву авторитету органів місцевого самоврядування та незаконного відчуження земельних ділянок загальною вартістю 50 тисяч гривень. За цим фактом прокурор порушив та розслідував кримінальну справу за ознаками злочину, передбаченого ч.1 ст.364, ч.1 ст.366 КК України (зловживання владою або службовим становищем та службове підроблення). Її скеровано для розгляду до суду.

Схожі статті