+380673870816 +380673870816

Прокуратура Рівненщини порушила 48 кримінальних справ у бюджетній сфері

Одним із пріоритетних напрямів діяльності прокурорів залишається правозахисна діяльність у бюджетній сфері, зокрема що стосується розподілу та використання бюджетних коштів, які спрямовуються на забезпечення матеріальних та соціальних програм. Органи прокуратури Рівненщини провели перевірки додержання вимог законодавства розпорядниками бюджетних коштів, підприємствами та організаціями, що їх отримують. За їх наслідками виявлено ряд порушень. Про це повідомила прес-служба прокуратури області.
     Зокрема, Дубенський міжрайонний прокурор виявив, що службові особи територіального центру соціального обслуговування пенсіонерів і одиноких непрацездатних громадян уклали в 2010 році договір оренди приміщення з приватним підприємцем, на підставі якого сплачували орендну плату, хоча фактично частина приміщення терцентру перебувала в суборенді іншої юридичної особи. Внаслідок таких неправомірних дій витрачено бюджетні кошти на загальну суму 549 тисяч гривень. За вказаним фактом прокурор порушив і розслідував кримінальну справу за ч.2 ст.364 Кримінального кодексу України (зловживання владою або службовим становищем). На даний час справа перебуває на розгляді у суді.
     Прокурор Володимирецького району порушив кримінальну справу за ч.5 ст.191 КК України за фактом порушення суб’єктами господарювання законодавства про державні закупівлі шляхом зазначення недостовірної інформації у тендерній документації на відкритих торгах, які проводилися відділом освіти районної державної адміністрації із закупівлі твердого палива (вугілля), та заволодіння бюджетними коштами на суму понад 531 тисяча гривень. 
     Подібні порушення при проведенні державних закупівель виявлено й прокурорами інших районів. Крім того, мають місце факти одноособового прийняття головами сільських рад розпоряджень щодо внесення змін до бюджету, що суперечить вимогам статті 78 Бюджетного кодексу України та статті 26 Закону України "Про місцеве самоврядування в Україні". 
     Всього, в першому півріччі цього року органи прокуратури Рівненщини при здійсненні правозахисної діяльності у бюджетній сфері порушили 48 кримінальних справ (з них – 36 скеровано до суду). За документами прокурорського реагування до відповідальності притягнуто 189 посадових осіб, відшкодовано бюджетних коштів на суму 7 мільйонів гривень. Перевірки на цьому напрямку триватимуть і надалі.

Схожі статті