+380673870816 +380673870816

Прокуратура Рівненщини перевіряє законність дій міліції при розслідуванні кримінальної справи

За дорученням прокуратури області працівники прокуратури Рівненського району продовжують проводити перевірку наведених у засобах масової інформації фактів щодо вчинення міліціонерами можливих неправомірних дій стосовно громадянина США під час обшуку в приміщенні готелю у селі Біла Криниця. Про це повідомила прес-служба прокуратури області.
    У ході цієї перевірки працівниками прокуратури першочергово встановлено наступне. 16 березня цього року Рівненським РВ УМВС України в Рівненській області порушено кримінальну справу стосовно одного із засновників ТОВ "Нерудтехпром ЛТД" за фактом розтрати майна, вчиненого у особливо великих розмірах (ознаки злочину, передбаченого ч.5 ст.191 КК України). Як встановлено, вказана особа всупереч вимогам статуту, без згоди та проведення загальних зборів інших учасників товариства підписала угоду з дочірнім підприємством "Ю енд Ай Інтернешнл" про передачу останньому будівлю готелю, що в селі Біла Криниця, в рахунок погашення заборгованості за кредитним договором. При цьому вартість переданого майна значно перевищувала розмір залишку боргу за кредитом, внаслідок чого завдано шкоду іншим співвласникам майна. А також слідством встановлено ознаки службового підроблення інших офіційних документів.
    У ході розслідування даної кримінальної справи з метою відшукання і вилучення необхідної документації, яка має доказове значення, слідчим РВ УМВС України в області вирішено провести обшук приміщень згаданого ТОВ. Було встановлено, що розшукувані документи знаходились не за юридичною адресою товариства, а за фактичним місцем знаходження – в приміщенні готелю. Судом за поданням слідчого прийнято рішення про проведення відповідної слідчої дії саме в цьому приміщенні.
Обшук проводився за участю слідчо-оперативної групи та понятих із застосуванням відеозйомки. Крім засновника ТОВ "Нерудтехпром ЛТД", стосовно якого розслідується кримінальна справа, у приміщенні був присутній колишній громадянин України, а тепер громадянин США Ісаак Каліхман. Після того, як останній почав перешкоджати проведенню слідчої дії та відеозйомці, співробітники спецпідрозділу "Беркут" вжили заходів для забезпечення порядку. Водночас, слід зауважити, що затримання вказаного громадянина не проводилось, запобіжні заходи не застосовувались.
    Тобто, факти, які викладені у ЗМІ громадянином США про вчинення правоохоронцями щодо нього тиску та проведення обшуку у приміщенні за іншою адресою, ніж визначено постановою суду, не підтвердилися.
    В ході слідчої дії працівниками міліції вилучено документи ТОВ "Нерудтехпром ЛТД" (угоди, протоколи зборів, накази, акти приймання цінностей), що мають істотне значення для встановлення істини та вирішення кримінальної справи. Перевірка законності дій працівників міліції при розслідуванні кримінальної справи триває. Після її завершення, за наявності підстав, будуть вжиті відповідні заходи реагування.

Схожі статті