+380673870816 +380673870816

Прокуратура перевірила якість харчування у навчальних закладах Рівненщини

Фактично встановлені норми харчування виконуються на 80-100 відсотків лише у загальноосвітніх навчальних закладах міста Кузнецовська, Сарненського, Володимирецького, Дубровицького, Рокитнівського, Зарічненського районів, тобто тих, які відносяться до радіоактивно забруднених. Вартість харчування у них становить від 11,29 до 13,79 гривень у день, залежно від вікової категорії учнів. Про це повідомила прес-служба прокуратури області.

 Натомість у Гощанському та Демидівському районах вартість послуг з організації харчування для одного школяра 1-4 класів складає 1,5 грн. у день, у Костопільскому районі та міста Рівне - 2 грн., Радивилівському - 2,4 грн., Рівненському - 2,6 грн. Такий бідний асортимент шкільних обідів обмежений і складається переважно з овочевих, мучних, круп’яних страв, їх енергетична цінність становить 380-560 ккал., що забезпечує виконання норм харчування лише на 30-50 відсотків.
     У ході перевірки в окремих загальноосвітніх навчальних закладах міста Рівне виявлено та вилучено з реалізації 23,11 кг харчових продуктів на загальну суму 905 гривень, які містили синтетичні барвники та ароматизатори, заборонені для використання в дитячому раціоні. 
     Комунальне підприємство "Володимирецький комбінат громадського харчування" порушило договірні зобов’язання "Про норми харчування та часткову компенсацію вартості продуктів для осіб, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи", що призвело до недоотримання учнями Володимирецького району протягом 2009 та І кварталу 2010 року продуктів харчування на суму 10 тисяч гривень.
     Аналогічне порушення виявлено прокурором Сарненського району в діях КП "Комбінат громадського харчування районної споживчої спілки", внаслідок чого заподіяно збитки на суму 16 тисяч гривень.
     Крім того, перевіркою виявлено кримінально-каранні діяння у діяльності органів державної виконавчої влади при закупівлі продуктів харчування та послуг з організації харчування дітей.
     Так, прокурор міста Рівне розслідував та скерував до суду кримінальну справу стосовно заступника начальника управління освіти Рівненського міськвиконкому, яка всупереч вимогам законодавства уклала 19 договорів на постачання продуктів харчування в навчальні заклади міста Рівне, не зазначивши у цих договорах кількість продукції, що має бути поставлена. Як наслідок, продукти постачалися за завищеними цінами, чим завдано шкоду державним інтересам в розмірі 99 тисяч гривень. За результатами судового розгляду вказану особу визнано винною у вчиненні злочину, передбаченого ч.1 ст.364 КК України, однак звільнено від кримінальної відповідальності на підставі ст.1 Закону України "Про амністію".
     Перевірки, проведені в дошкільних закладах області, засвідчили про неналежну якість дитячого гарячого харчування у Гощанському, Рівненському, Корецькому, Здолбунівському, Костопільському, Млинівському, Острозькому, Радивилівському районах.
     Загалом, у результаті проведених перевірок щодо захисту прав дітей на якісне харчування міськрайпрокурори внесли цьогоріч 60 приписів та подань, порушили 5 дисциплінарних проваджень. За актами прокурорського реагування до відповідальності вже притягнуто 18 посадових осіб.

Схожі статті