+380673870816 +380673870816

Про що домовилися чорнобильці із владою Рівненщини

Минулої п'ятниці голова облдержадміністрації Василь Берташ та голова Рівненської обласної ради Юрій Кічатий зустрілися з представниками місцевих осередків громадських організацій "Союз Чорнобиль", Українська спілка ветеранів Афганістану та Всеукраїнської організації "Союз організацій інвалідів", аби обговорити ситуацію, яка виникла внаслідок прийняття Верховною Радою законопроекту "Про гарантії держави щодо виконання судових рішень". За яким скасовується низка пільг для громадян відповідних категорій. 

30 вересня у Києві Прем’єр-міністр України Микола Азаров разом із очільниками громадських організацій підписали меморандум, в якому йдеться про покращення рівня життя людей окремих пільгових категорій. Проте не всі чорнобильці та афганці довіряють цьому документу. За словами ліквідатора аварії на Чорнобильській АЕС Віктора Ольховика, пільговики затягнуть паски лише у тому разі, якщо і чиновники почнуть економити.

Віктор Ольховик, депутат Рівненської обласної ради, ліквідатор аварії на Чорнобильській АЕС:

- Збагачення держави через погіршення соціальних пільг ніколи не відбудеться. Повинні всі брати участь. Ми не проти затягнути паски. Але давайте економити не тільки за рахунок верств небагатого населення, а й інших верств населення. Давайте скоротимо видатки на владу.

Керманичі області розповіли, що вплинути на рішення столиці вони ніяк не можуть. Проте, пільговиків запевнили, що проект державного бюджету на 2012 рік гарантує збереження відповідних пільг. Сумарні видатки на соціальні пільги та гарантії плануються збільшити на 1,7 мільярда гривень. Відтак, середній розмір пенсій повинен зрости на 20 відсотків.

Василь Берташ, голова Рівненської ОДА:

- Ми не могли вплинути ні на що. Адже державний бюджет формується депутатами Верховної Ради. Видатки на пільги чорнобильцям і афганцям є у 2012 році. Вони не менші, а збільшилися до 25, 30,40 відсотків.

За словами голови Рівненської обласної державної адміністрації, чиновники записали у протокол проблеми пільговиків, які можна вирішити на місцевому рівні. Під час круглого столу афганці та чорнобильці просили, щоб їх повнолітні діти теж мали безкоштовне медобслуговування. Оскільки такою пільгою вони користуються лише до 18 років. Говорили і про можливість людям цих категорій поліпшувати здоров’я у Клеванському госпіталі тощо. Василь Берташ пообіцяв особисто вивчити та проконтролювати вирішення усіх нагальних питань.

 


111005_Chornobelsi sferadesigner

Схожі статті