+380673870816 +380673870816

Правоохоронці за перший квартал виявили 3,3 тисячі злочинів у бюджетній сфері

У Міністерстві внутрішні справ відбувся брифінг на тему "Викриття злочинів у бюджетній сфері" за участю першого заступника начальника Департаменту державної служби по боротьбі з економічною злочинністю Вадима Сливенка. Про це повідомила прес-служба Міністерства внутрішніх справ.
    Аналізуючи результати роботи за перший квартал 2012 року, посадовець зауважив, що правоохоронці вже виявили 3,3 тисяч злочинів у сфері бюджетних зловживань. Попередньо встановлена сума збитків - більше 800 мільйонів гривень. 
    Слід зазначити, що чималу долю державних збитків становлять наслідки від порушень під час проведення державних закупівель - 400 мільйонів гривень. Задля недопущення таких порушень Міністерство внутрішніх справ звернулося до всіх центральних органів виконавчої влади з пропозицією щодо участі працівників апарату Міністерства у роботі конкурсних комісій із правом дорадчого голосу та отримання доступу до паспортів бюджетних програм, які ними реалізуються.
    Започаткована практика дала позитивний профілактичний ефект. Із понад 500 проведених торгів, на яких були присутні працівники міліції, було зупинено та відмінено понад 250 закупівель, з яких у 60% рішення про відміну прийняте лише через присутність працівника міліції.
    Серед найбільш корумпованих сфер діяльності фахівці виділяють агропромисловий та паливно-енергетичний комплекси, сфери охорони здоров'я, соціального захисту населення, освіти, будівництва та ЖКГ. На жаль, саме тут, у найбільш важливих для суспільства галузях спостерігається тотальне зловживання службовим становищем та збагачення за рахунок бюджетних коштів.

Схожі статті