+380673870816 +380673870816

Правоохоронці Дубровиччини знешкодили черговий посів снодійного маку

Під час профілактичного відпрацювання Дубровицького району, у господарстві 43-річної Тетяни, жительки Дубровиці, співробітники сектору БНОН райвідділу міліції виявили факт незаконного вирощування рослин снодійного маку. Про це повідомив відділ зв’язків із громадськістю УМВС України в Рівненській області.
      На присадибній ділянці господарства громадянки правоохоронці виявили 110 рослин снодійного маку. Як пояснює власниця, мак вирощувала, щоб кілька сухих головок зі стеблами посвятити в церкві на православне свято "Маковія". Наміру ж збувати його у неї не було.
     За цим фактом слідчі порушили кримінальну справу за частиною 1 статті 310 Кримінального кодексу України (Посів або вирощування снодійного маку чи конопель), якою передбачено штраф до п'ятдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або арешт на строк до шести місяців, або обмеженням волі на строк до трьох років.
     Згідно висновку фізико-хімічної експертизи, зразки рослин, вилучені для проведення дослідження із земельної ділянки цієї громадянки, мають усі ознаки, характерні для снодійного маку та містять наркотично активний алкалоїд опію морфін і являються снодійним маком. Наразі кримінальну справу з обвинувальним висновком скеровано за належністю до районного суду.

Схожі статті