+380673870816 +380673870816

Правоохоронці до пошуків маку залучили повітряну техніку

На Рівненщині правоохоронці продовжують операцію за умовною назвою "Мак-2011". Цього разу вони шукали посіви заборонених рослин з повітря. Такий метод, за словами міліціантів, набагато ефективніший. 

30 червня правоохоронці облетіли усю Рівненщину у пошуках незаконних посівів наркотичних рослин. За один день вони виявили 10 ділянок засаджених маком. Міліціанти пояснюють, що пошуки за допомогою повітряного спостереження набагато ефективніші, адже порушники часто мак та коноплю ховають серед високих рослин, таких як кукурудза.

Олександр Нагорнюк, начальник сектору ВБНОН УМВС в Рівненській області:

- на багатьох ділянках мак обсаджують кукурудзою. Коли по полю рухаєшся на авто чи пішки, то його не видно, тому польоти мають свої позитивні моменти. Ми робили так торік, цього року і в наступні роки також будемо так робити.

Чинне законодавство чітко прописує кількість маку, яку можна вирощувати. Адже турботливі господині часто сіють його для кулінарних потреб. Так за вирощування маку у кількості до 100 рослин, передбачається адміністративна відповідальність, за перевищення позначки в одну сотню – кримінальна. Те ж стосується і конопель. Правда їх рахунок визначається лише одним десятком.

Олександр Нагорнюк, начальник сектору ВБНОН УМВС в Рівненській області:

- підрахунок рослин проводиться за їх корінням. Вони вириваються, знищуються, деякі відправляються на експертизу. Після чого порушується кримінальна справа, яка доводиться до суду.

Загалом виявленням посівів незаконних рослин правоохоронці займатимуться аж до вересня. Останні роки ця операція звела до мінімуму поповнення наркотичного ринку області.


110701_MAK sferadesigner

Схожі статті