+380673870816 +380673870816

Польський художник привіз до Рівного свої картини

Нещодавно у виставковій залі обласної Національної Спілки художників України відкрилася персональна виставка польського художника Януша Вежинського з міста Ольштин. 

Подібний обмін культурними надбаннями між містами-побратимами реалізується в контексті партнерських відносин між Рівненщиною та Варміно-Мазурським воєводством.

Януш Вежинські, автор картин, які зараз експонуються у виставковій залі обласної Національної Спілки художників України, родом із міста Ольштин, яке є столицею Варміно-Мазурського воєводства. За свої творчі здобутки митець був неодноразово нагороджений почесними відзнаками, зокрема орденом "Глорія Артіс". Нині у виставковій залі експонується більше 20 робіт майстра пензля. Це, як стверджують рівненські митці, дає можливість порівняти художнє мистецтво двох країн-сусідів.

Феофан Бобрик, голова Рівненської обласної організації Національної Спілки художників України:

- Хочемо протягом тижня показати інше бачення, інший світ, бо художник - це є дзеркалом краю, людської свідомості. Ми маємо можливість порівняти свої підходи до мистецтва з підходами художників інших країн.

Феофан Бобрик поділився, що ці роботи належать до філософських пейзажів. На них не можна дивитися, не поринувши у роздуми на одвічні теми. 

На відкриття виставки завітав консул Республіки Польща в Луцьку, пан Кшиштоф Савіцкі. Він розповів, що своєрідний авторський стиль написання картин також зумовлений і його походженням.

Кшиштоф Савіцкі, консул з питань культури Генерального Консульства Республіки Польща в Луцьку:

- Це така країна, звідки йде багато легенд, міфів, язичництва. Про цю країну писав Адам Міцкевич. Це дуже файна частина Польщі.

І справді, рідне місто автора просто вражає своєю красою та таємничістю, що певною мірою відобразилося у експонованих картинах.

Схожі статті