+380673870816 +380673870816

Підприємцям Рівненщини розповіли про нарахування пенсій

З першого січня 2011 року набув чинності Закон України, згідно з яким платниками єдиного внеску за себе є фізичні особи-підприємці, які обрали спрощену систему оподаткування. Цьогоріч підприємці, платники єдиного та фіксованого податків за кожний місяць перебування на спрощеній системі зобов’язані сплачувати до Пенсійного фонду суму не менше одного мінімального страхового внеску за одну особу або 34 цілих і сім десятих відсотка від суми мінімальної заробітної плати в країні. 

Загальний мінімальний розмір обов’язкової сплати єдиного внеску за 2012 рік повинен бути не менше чотирьох тисяч п’ятисот семи десяти двох цілих та сорока двох сотих гривень. В такий спосіб, як переконують спеціалісти, кожна людина, яка справно сплачує ці кошти, забезпечує своїх батьків та дідів зараз та в такий спосіб дбає про свою старість.

Василь Пасічник, заступник начальника головного управління Пенсійного фонду України в Рівненській області:

- Припустимо людині 40 років, через 20 років їй на пенсію, тобто сьогодні вона заробляє собі пенсію, яку буде отримувати в майбутньому, а через 20 років я не думаю, що пенсія буде такою, яка є зараз, тобто платячи оцих 320-340 гривень - це є майбутня вартість теперішніх доходів, вона зовсім іншою буде ніж є зараз. 

Втім, керівник ГО "Правова організація "Паритет" Ярослав Шавловський, який під час цього засідання представляв права підприємців, запевнив, що вони готові сплачувати ці мінімальні внески, але якщо вони становитимуть не 50 відсотків від загального доходу, а хоча б 20. Це в свою чергу, дасть можливість багатьом працівникам вийти з тіні та офіційно працевлаштуватися. Крім того, за його словами, більшість підприємців обурив той факт, що при ухваленні таких сум, їхньої думки ніхто не запитав.

Ярослав Шавловський, керівник ГО "Правова організація "Паритет":

 - Не будуть підприємці добровільно щось платити більше. Держава заставила їх платити, вони пішли проконсультувалися, зрозуміли, що з них все одно стягнуть, але з виконавчою, з 10 відсотками плюс в 11 році ще й зі штрафними санкціями, відповідно вони платять, адже зобов’язані закони виконувати. Але дозвольте їм, щоб вони не платили, вони не будуть цього робити, адже не бачать, щоб ці гроші їм повернулися.

Втім, рішення стосовно зміни суми єдиного внеску приймаються не у Пенсійному фонді, адже це управління є лише виконавчим органом. Його працівники лише доводять до відома підприємців, що робити, аби ті могли уникнути боргових зобов’язань. Прозвучала під час круглого столу і думка відносно того, чому в Європі пенсіонери живуть достойно, а українцям про це лишається мріяти. Відповідь не забарилася. Вона крилася у виді пенсійної системи. 

Олександр Чеберяк, регіональний представник Академії пенсійної реформи:

- Вони дійсно використовують альтернативні системи накопичення, а солідарна пенсійна система лише убезпечує від бідності, ота мінімальна заробітна плата, яка сьогодні є на той коефіцієнт і буде та мінімальна пенсія, яку людина буде гарантовано отримувати. 

Функціонування такої накопичувальної системи в Україні також можливе. Та навіть передбачено пенсійною реформою на 2013 рік. Ще один плюс цієї системи полягає у тому, що в разі смерті людини, яка ще не досягла пенсійного віку, її виплати передадуть спадкоємцям. Проте у діючій в Україні солідарній системі такого не передбачено.

Схожі статті