+380673870816 +380673870816

Підприємства Рівненщини заборгували людям більше двох мільйонів гривень заробітної плати

Який стан справ з виплати заборгованості із заробітної плати на підприємствах в Рівненській області? Яка загальна сума боргу та що чекає на порушників? Ппро це сьогодні під час засідання круглого столу говорили представники громадської ради при Рівненській облдержадміністрації та начальники відповідних управлінь. 

За попередніми даними на 1 квітня 2012 року загальна сума заборгованостей підприємств Рівненської області складає 2 мільйона 385 тисяч 700 гривень. Цю суму сформували чотири економічно активні підприємства, вісім підприємств-банкрутів та чотири економічно неактивних підприємств.

Олена Олешкевич, начальник відділу з питань оплати праці та соціально-трудових відносин Управління праці та соціального обслуговування населення:

- Економічно активні підприємства мають борг 922 і 4 тисячі гривень, підприємства банкрути - 793 і 9 тисяч гривень, економічно неактивні підприємства – 669 і 4 тисячі гривень.

Інспектори праці здійснили перевірки підприємств, у яких сума боргу є найбільшою. Це товариство "Тандемсвіт" Березнівського району, товариство "Моквинторф" Костопільського району, профспілкове товариство санаторій "Горинь", Селищанський гранітний кар’єр. Їхні керівники притягнуті до адмінпокарання. Деякі матеріали передані до правоохоронних органів.

Найбільше ж уваги наразі приділяється перевірці ТзОВ "Облагротехсервіс". У 2012 році саме вони найчастіше не виконували виплати заробітної плати за 9 місяців. Начальник відділу організаційно-аналітичного забезпечення зв’язків з громадськістю Територіальної державної інспекції з питань праці у Рівненській області Алла Аврамчук розповіла про ймовірні причини ситуації, яка виникла.

Алла Аврамчук, начальник відділу організаційно-аналітичного забезпечення зв’язків з громадськістю та ЗМІ ТДІ:

- Керівник обумовлюється тим, що не надходили кошти, що купували. Чи вони продавали, чи передавали нафтопродукти, а їм не поступало за це кошти і таким чином вони заборгували заробітну плату своїм працівникам. Були виплати також на оренду, на телефонні розмови й інші виплати були здійснені, які не є першочерговими, а заробітна плата залишилася не виплачена, а інші видатки на підприємстві були. 

В таких випадках інспектори праці складають протокол про адмінправопорушення і передають його до суду. Саме ця інстанція виносить остаточну постанову. Що ж стосується динаміки загальної суми заборгованості з виплати заробітної плати, то все ж спостерігається тенденція до зменшення, розповідають фахівці. Якщо порівняти нинішню суму із тією, яка була на початку року, то вона зменшилася на 103, 4 тисячі гривень.

Схожі статті