+380673870816 +380673870816

Острозькі ліцеїсти взяли участь у вишколі «Джура-Десантник»

Фото пресслужби Рівненської обласної ради

Першокурсники Острозького обласного ліцею з посиленою військово-фізичною підготовкою ім. Костянтина Івановича Острозького взяли участь у Всеукраїнському вишколі «Джура-Десантник». Змагання відбулися в  Житомирі на базі 95-ої окремої десантно-штурмової бригади. 

Цьогоріч учасниками змагань стали майже сотня юнаків та дівчат з сімнадцяти областей України. Упродовж тижня підлітки вивчали сучасну історію та бойові традиції українських десантників, їх побут та особливості професійної підготовки. Повідомляє пресслужба Рівненської обласної ради.

Найцікавіший етап вишколу відбувався в польових умовах на загальновійськовому полігоні ДШВ ЗС України під Житомиром. Там під керівництвом офіцерів та молодших командирів – учасників бойових дій,  провели практичні заняття з тактичної медицини, протимінної безпеки та повітрянодесантної підготовки. Юнаки та дівчата долали вогневу штурмову смугу перешкод, ознайомлювалися із тактичною бойовою системою БАРС на базі Житомирського військового інституту ім. С.П.Корольова.

Програма вишколу також передбачала проведення змагань з різних видів військово-спортивних дисциплін. Високий рівень фізичної підготовки та витривалості показали й ліцеїсти з Рівненщини. Долаючи смугу перешкод,  перемогу виборов та посів перше місце в грі «Котигорошко» у ваговій категорії 75+ ліцеїст Микола Скумін, а Володимир Шумер у цій же грі здобув третє місце. У конкурсі плакатів найкращою визнали роботу Ярослава Мельничука. Його плакат з побажаннями для воїнів-захисників передали групі десантників 95-ої ОДШБр, які відбували на ротацію в зону проведення бойових дій на Сході України.

Організатори вишколу «Джура-Десент» мають намір проводити такі заходи на базі інших військових частин ДШВ ЗС України, які дислоковані в різних областях України, що дасть можливість залучати більше юнаків та дівчат.

До слова, цьогорічний вишкіл відбувається вже вчетверте, відколи був підписаний відповідний Указу Президента України «Про заходи щодо поліпшення національно-патріотичного виховання дітей та молоді». Мета військово-патріотичного заходу – виховати патріотичну молодь, сформувати військовий дух та підготувати належний резерв захисників України.

Схожі статті