+380673870816 +380673870816

Орендарі Рівненщини мають платити селянам справедливу ціну за земельні та майнові паї

На цьому акцентував голова облдержадміністрації Василь Берташ та зобов’язав керівників усіх районів особисто контролювати, як розраховуються з людьми за користування землею та майном. Фахівці управління агропромислового розвитку прозвітували очільникові області, що за його дорученням щомісячно відстежують рівень виплат. Про це повідомила прес-служба Рівненської ОДА.
    Загалом, згідно з укладеними договорами на 2011 рік, загальна сума орендної плати становить 87 мільйонів 200 тисяч гривень, що на 6 мільйонів 600 тисяч гривень більше ніж у 2010-му. Торік господарі отримали за свою землю 88 мільйонів 400 тисяч гривень. Чверть цієї суми людям виплатили грошима, 70 відсотків видали зерном, решту - іншою продукцією та послугами. Зокрема, орендарі розрахувалися із власниками за користування земельними частками понад 38 тисячами тонн зерна (середня вартість 1 тонни становить 1500 гривень). Водночас за майнові паї людям торік виплатили 333 тисячі гривень, а це 91 відсоток від прописаної в договорах суми. Василь Берташ доручив фахівцям проконтролювати, щоб агрогосподарства, які боргують людям орендну плату за майно, виплатили її повністю. Водночас поскаржитися на недобросовісних орендарів краяни можуть на "гарячу" телефонну лінію, яка діє в облдержадміністрації за номером 695-134.
    Крім того, перший заступник голови облдержадміністрації Анатолій Юхименко доручив земельникам допомогти селянам узаконити своє право на економічно обґрунтовану плату за земельний пай. Адже цьогоріч вони претендують на збільшення оренди в 1,8 раза. Якщо є попит на родючий ґрунт, то власники паїв можуть ініціювати перегляд діючих договорів, або ж укладення до них додаткових угод, наголосив Анатолій Юхименко.

Схожі статті