+380673870816 +380673870816

Один день із життя чорнобильця

     Аварія, що сталася на Чорнобильській АЕС 25 років тому, дотепер  б’є відлунням  у житті мільйонів людей. Тисячі ліквідаторів втратили своє здоров’я, проте, продовжують боротися аби забезпечити належні умови собі і своїм родинам.

     Павло Бречко – ліквідатор Чорнобильської катастрофи другої категорії, був у зоні відчуження з лютого по  липень місяць. Після повернення додому працювати за професією стало неможливим через мізерну заробітну плату. Почав власну підприємницьку діяльність. Сьогодні, на одному з місцевих ринків, він орендує торгове місце і продає парасольки. Але бізнесом це не назвеш. Проте, 336 гривень необхідно  сплатити у Пенсійний фонд, 100 гривень – фіксований податок і 400 – оренди. Пенсія  - 900 гривень.      

     Ліквідатор говорить, що за таких обставин немає права хворіти, хто ж тоді зароблятиме гроші на медикаменти. Адже, його діти, теж мають проблеми зі здоров’ям. Після повноліття  хвороби не полишили їх, проте держава забрала статус дитини-Чорнобиля. І разом з тим всі пільги.

     Окрім того, пан Павло розповідає, що надбавку до пенсії отримує лише 15-ти відсоткову, а згідно Закону України "Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи", ліквідатори 2 категорії повинні отримувати  30 відсотків надбавки. Він вже звернувся з належною заявою до Пенсійного фонду. І тепер чекає на відповідь. В разі чого, готовий навіть подати позов до суду.

     До проблем чорнобильців не залишається байдужим і член правління громадської організації "Союз Чорнобиль-України", Олександр Савчук.

     Більшість чорнобильців працюють на ринку не через особливо великий потяг до бізнесу, а через потребу.  Їх силами створена профспілка. Нещодавно, під час акції протесту під стінами Пенсійного фонду міста,  підприємці-чорнобильці разом з іншими відправили символічну останню сорочку Прем’єр-міністру Миколі Азарову.


110411_CHAES Likvidatoru sferadesigner

Схожі статті