+380673870816 +380673870816

Науковці із МЕГУ взяли участь у засіданні координаційно-консультативної ради з питань місцевого самоврядування

Покращення діяльності адміністративних комісій, вилучення земельних ділянок для суспільних потреб, зокрема під кладовище та багато інших важливих питань розглядали під час виїзного засідання координаційно-консультативної ради. 

До села Тучин Гощанського району завітали не лише обласні депутати, представники районної адміністрації та сільських рад, а й юристи та науковці з МЕГУ. Останні з владними структурами ділилися своїми теоретичними знаннями правових основ та слушними порадами.

Яким чином підвищити компетенцію та якість роботи органів місцевого самоврядування? Відповіді на питання, які найбільше хвилюють не лише територіальну громаду, а й сільських голів озвучили юристи, науковці з Міжнародного економіко-гуманітарного університету під час вже третього засідання координаційно-консультативної ради. Насамперед учасники зосередили свою увагу на правовому регулюванні діяльності адміністративних комісій та їх обов’язках.

Геннадій Владичук, голова Гощанської районної державної адміністрації:

- Території наших територіальних громад потребують покращення благоустрою, тому ми повинні ініціювати наведення порядку, але до тих суб’єктів, які не реагують на проведення таких дій, ми повинні вживати санкції. Як це робити правильно, нам роз’яснять на засіданні.

Ці комісії при міськвиконкомах мають усі права та повноваження притягнути громадян до адміністративної відповідальності, проте члени таких структур не завжди чітко знають свої повноваження.

Валерій Цимбалюк, декан юридичного факультету МЕГУ:

- Справа в тім, що мають право притягати до адміністративної відповідальності як адміністративні комісії, які створюються при виконкомах, так і окремі ради.

Питання розширення земельних ділянок під кладовища нині все більше хвилює органи місцевого самоврядування. Зокрема як правильно, а головне законно розширити площу під могили. Адже в селах старі цвинтарі вже давно переповнені і що найгірше - більшість не відповідають санітарним нормам. Кладовище повинне розміщуватися на відстані за 300 метрів від населеного пункту, його впорядкування неподалік питних водойм, городів та інших насаджень становить загрозу людському життю. При вилучені на такі потреби земельних ділянок сільськогосподарського призначення, представники місцевого самоврядування зобов’язані зняти верхній шар родючого ґрунту і використати його за призначенням. Процес цей контролює прокуратура.

Віталій Люшин, директор Державного Підприємства "Рівненський науково-дослідний та проектний інститут землеустрою":

- Це можуть бути чорноземи, торфовища, землі природного заповідного фонду. Всі відносяться до особливо цінних земель, тому бажано кладовища там не планувати, але якщо іншого варіанту немає, то за дозволом Верховної Ради це юридично можна виконати.

Під час засідання представники органів місцевого самоврядування, зокрема сільські голови ставили спеціалістам з МЕГУ конкретні, хвилюючі їх та громаду питання, наводили життєві приклади дилем та разом з фахівцями шукали вихід. То ж зустріч пройшла плідно, констатували учасники. Усі слушні поради та рекомендації згодом будуть реалізовані на практиці органами місцевого самоврядування.

Схожі статті