+380673870816 +380673870816

На Волині сільський голова віддав чужу земельну ділянку іншим людям

Прокурор Волинської області порушив кримінальну справу щодо голови однієї з сільських рад Іваничівського району за фактом зловживання службовим становищем та службового підроблення. Про це повідомила прес-служба прокуратури Волині.
    Прокурорська перевірка встановила, що вказаний сільський голова, хоч достовірно знав про відсутність на території сільської ради земель для житлової забудови, але, діючи в інтересах громадянина, в травні 2008 року вніс на розгляд сесії сільської ради заяву цього громадянина про надання йому дозволу на розроблення проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки у власність для будівництва та обслуговування житлового будинку і ведення особистого селянського господарства. 
    При цьому депутатам голова повідомив про наявність вільної земельної ділянки, яка може бути виділена заявнику, але змовчав про те, що ділянка, яку він має на увазі, знаходиться посеред земельного наділу, що уже належить іншому власнику. Рішенням сесії сільської ради дозвіл було надано. 
    Опісля сільський голова підробив витяг з рішення сільської ради, внісши відомості щодо розміру земельної ділянки. А у липні 2009 року сільський голова виніс на розгляд сесії сільської ради питання про затвердження уже проекту землеустрою. І рішенням сесії проект було затверджено. 
     На підставі цього рішення громадянин, долучивши до технічної документації складений та виданий сільським головою сфальсифікований акт погодження меж із суміжними землекористувачами, одержав два державні акти на земельні ділянки сумарною площею 0,3995 га, в результаті чого у законного власника було неправомірно вилучено земельну ділянку вартістю 108090 гривень. 
    Умисними незаконними діями сільського голови завдано тяжких наслідків охоронюваним законом правам законного власника ділянки, а також вчинено підрив авторитету і престижу органу місцевого самоврядування. У справі триває досудове слідство.

Схожі статті