+380673870816 +380673870816

На Волині на будівництві шахти "Нововолинськ" загинув робітник

Прокуратурою Іваничівського району порушено кримінальну справу за фактом нещасного випадку, який мав місце на будівництві шахти №10 "Нововолинська" із будівельником. Про це повідомила прес-служба прокуратури Волині.
    Кримінально-карані діяння начальника будівельної дільниці та виконроба, стосовно яких порушено цю кримінальну справу, кваліфікуються за ознаками злочинів, передбаченого ч.1 ст.272, ч.2 ст.272 КК України – порушення правил безпеки під час виконання робіт з підвищеною небезпекою на виробництві особами, які зобов’язані їх дотримувати, якщо це порушення створило загрозу загибелі людей, настання інших тяжких наслідків чи спричинило загибель людей.
     Будівельники працювали на рихтуванні, границі перепаду якого по висоті не були огороджені тимчасовими загорожами, робітники не були забезпечені запобіжними поясами та страховими канатами. Окрім цього, один з них – муляр, з яким і стався нещасний випадок, на момент виконання робіт знаходився в стані тяжкого алкогольного отруєння.
    Злісне порушення правил техніки безпеки вже згадуваними керівниками на виконанні будівельних робіт з підвищеною небезпекою і призвело до нещасного випадку. Будівельник впав з 19-метрової висоти і отримав смертельні ушкодження. Смертельна небезпека загрожувала і двом іншим робітникам, про безпеку праці яких ніхто не потурбувався.
     Працівники прокуратури невідкладно провели огляд місця події, вилучили всю документацію з питань техніки безпеки на шахті, а також залучили до розслідування справи спеціалістів Держгірпромнагляду, інших фахівців з питань безпеки при проведенні робіт у вугільних шахтах. Було встановлено, що виконроб шахти, порушивши вимоги "Правил охорони праці під час виконання робіт на висоті", залучив цього робітника до робіт на висоті не за спеціальністю. Керівник не провів з ним відповідного і обов’язкового в таких випадках інструктажу, що і стало причиною біди.
      Вироком Нововолинського міського суду екс-виконроба засуджено за ст.272 ч. 2 КК України до позбавлення волі строком на 3 роки з позбавленням права обіймати посади старшого виконавця та виконавця робіт на підприємствах будівельної галузі. Саме цим забезпечено невідворотність покарання, що є одним з головних чинників недопущення таких порушень в майбутньому.

Схожі статті