+380673870816 +380673870816

На Рівненщині зросла кількість умисних вбивств

Прокурор області Василь Присяжнюк звітує. У минулому році зменшилася кількість грабежів, крадіжок, розбоїв та ДТП. Втім, зросла чисельність умисних вбивств та нанесення тяжких тілесних ушкоджень. Загалом рівень злочинності виріс на 3 відсотки. 

Причиною збільшення кількості вбивств та нанесення тяжких тілесних ушкоджень прокурор назвав недостатню профілактичну роботу. Адже найчастіше злочини вчиняють ті, хто вже притягався до кримінальної відповідальності.

Василь Присяжнюк, прокурор Рівненської області:

- В нас є невеличка проблема із навмисними вбивствами, які виросли в цьому році до 19 злочинів, із тяжкими тілесними ушкодженнями, які виросли більш ніж на 42 відсотки. Це мається на увазі вчинення злочинів раніше судимими,  групами в громадських місцях, а також у стані алкогольного сп’яніння.

Кожен третій посадовець контролюючих органів, за висновками прокуратури, здійснює корупційні діяння. Так, у 2011 до відповідальності притягнуто майже три з половиною тисячі посадових осіб. А нещодавня резонансна справа проти головного лікаря пологового будинку Ганни Чайки дійшла до свого фіналу та скерована до суду.

Василь Присяжнюк, прокурор Рівненської області:

- Це вимагання і отримання хабара у великих розмірах, за робоче місце простої акушерки. Ви ж розумієте.

Наразі арештована перебуває у СІЗО, де компанію їй склали ще дві жінки, одна з яких звинувачена у продажі власного дев’ятимісячного сина за 320 тисяч гривень. Василь Присяжнюк розповів, що затримані перебувають у хороших умовах, їх гарно годують, адже на Рівненщині одні з найкращих кімнат тимчасового тримання в Україні.

Василь Присяжнюк, прокурор Рівненської області:

- У нас в області у всіх колоніях, СІЗО 36 кімнат для утримання. У всіх кімнатах умови створені під євростандарти.

У корупції та інших злочинах у 2011 були притягнуті і самі правоохоронці. Цього факту у прокуратурі не приховують.

Василь Присяжнюк, прокурор Рівненської області:

- По працівниках міліції у минулому році закінчено розслідування за 11 кримінальними справами, 3 кримінальні справи стосувалися корупції. 

Щодо роботи з громадянами, то до прокуратури найчастіше звертаються за допомогою у вирішенні земельних питань. Не менш чільне місце становлять борги із виплати заробітної плати. Ускладнює вирішення цих фінансових спорів той факт, що найчастіше боржниками є збанкрутілі підприємства.

Василь Присяжнюк, прокурор Рівненської області:

- Найбільший борг у нас у місті Рівне - це 1 мільйон 330 тисяч гривень, із них більшість рахуються за підприємствами, які уже не працюють. 

Усього в області за 2011 рік рівнянам відшкодовано 24 мільйони сімсот тисяч гривень заборгованості. Загалом же прокуратурою обліковано 7389 злочинів, а це на 3 відсотки більше, ніж у 2010.


120112_Prokyratyra по sferadesigner

Схожі статті