+380673870816 +380673870816

На Рівненщині злочинці, які викрадали автівки, сіли за грати

Рівненським міським судом завершено слухання кримінальної справи, порушеної у березні 2009 року слідчим відділом УБОЗ УМВС України в області щодо вісьмох членів організованої злочинної групи за фактами незаконних заволодінь транспортними засобами. Про це повідомила прес-служба прокуратури області.
     Досудовим слідством встановлено, що раніше судимий рівнянин Олег створив та очолив у місті Луцьк організовану групу, до складу якої залучив мешканців Волинської та Сумської областей. У період з вересня 2007 року до 11 березня 2009 року члени угрупування вчинили понад два десятки незаконних заволодінь транспортними засобами на території Рівненської та Волинської областей. Для цього відповідно до попереднього розробленого та узгодженого плану учасники злочинної групи підготовлювали інструмент (відмички) та електронний пристрій, призначений для розкодування автомобільної сигналізації, якими відкривали замки дверей автомобілів. 
     З метою забезпечення утримання здобутого злочинним шляхом майна переганяли викрадені авто з місця вчинення злочину до місця тимчасового переховування автотранспорту (відстійники у приватних господарствах), де організовували зміну, підробку номерів вузлів та агрегатів викрадених транспортних засобів. У подальшому підшуковували покупців та реалізовували незаконно здобуті автомобілі. Гроші, отримані від злочинної діяльності, розподіляли між собою.
     Вироком суду учасників організованої злочинної групи визнано винними у вчиненні вищезгаданих злочинів та засуджено: організатора групи – до 4,6 років позбавлення волі, чотирьох виконавців – від 2,8 до 3,6 років позбавлення волі з конфіскацією майна, іншим трьом обвинуваченим обмежено волю з іспитовими строками. Окрім того, задоволено всі позовні вимоги потерпілих щодо відшкодування їм матеріальної шкоди, завданої злочинними діями засуджених. Вирок у зазначеній кримінальній справі вступив у законну силу.

Схожі статті