+380673870816 +380673870816

На Рівненщині збільшилась кількість злочинів серед неповнолітніх

     На Рівненщині у 2011 році неповнолітніми та за їх участю скоєно 88 злочинів (2010 - 69),  половина з них належить до категорії тяжких. З цією причини, органи прокуратури Рівненщини  провели низку спеціальних перевірок. Про це повідомила старший помічник прокурора області з питань захисту прав і свобод  Ольга  Крот.

     Серед порушень, що їх виявили прокурори - численні випадки незаконної реалізації закладами торгівлі друкованої та відеопродукції еротичного характеру, і такої, що пропагує культ насильства та жорстокості, продаж алкогольних напоїв неповнолітнім, недотримання правил щодо відвідування неповнолітніми розважальних закладів.

     Встановлено, що у містах Рівне, Корець, Сарни окремі суб’єкти господарювання мали в наявності заборонену в Україні  відеопродукцію, що пропагує культ насильства і жорстокості, а саме відеофільми "Пил"», "Хостел", "Обитель зла". За результатами приписів прокурорів вказана відеопродукція вилучена з обігу.

Окрім того, під час проведення спільного рейду працівників  прокуратури та міліції виявлено, що у комп’ютерних клубах "Арена" та "Бумер" у місті Рівне, серед користувачів перебували 10 неповнолітніх в той час, коли тривав навчальний процес у школах. За  це батьків неповнолітніх притягнуто до адміністративної відповідальності. Рівненському міському голові внесено подання з вимогою обмежити час роботи вказаних закладів.

     У ході перевірок суб'єктів підприємницької діяльності, які надають комп'ютерні послуги, встановлені випадки надання послуг без необхідних дозвільних документів. Зокрема, встановлено, що без дозволів санітарно-епідемічної та пожежної служб діяли 3 центри розваг у Рівному. За втручання прокурора вказані заклади закрито, вилучено 68 відеоатракціонів. Прокурорами Сарненського та Радивилівського районів внесено 5 приписів власникам комп’ютерних клубів, які функціонували без відповідних дозволів та погоджень органами місцевого самоврядування щодо режиму роботи. Приписи розглянуті та задоволені. Діяльність вказаних закладів призупинено.

     Всього, за наслідками проведених у 2010-2011 роках перевірок додержання законів про захист суспільної моралі прокурори Рівненщини порушили 6 кримінальних справ, внесли 77 приписів та подань, винесли 56 постанов про порушення провадження про адміністративне правопорушення. За документами прокурорського реагування до відповідальності притягнуто 48 посадових осіб.

Схожі статті