+380673870816 +380673870816

На Рівненщині запрацював перший іспитовий майданчик з української мови для держслужбовців

Фото пресслужби РОДА

Перша п’ятірка державних службовців Рівненщини сьогодні складає іспит з української мови. Екзамен призначений для осіб, яким потрібно підтверджувати рівень володіння державною мовою для виконання службових обов'язків.

Відтак, спеціально облаштований іспитовий майданчик запрацював на базі Рівненського обласного центру перепідготовки та підвищення кваліфікації. Повідомляє пресслужба РОДА.

Він оснащений стаціонарними комп’ютерами, звуковою гарнітурою та камерами веб-зв’язку. Стежать за технічним процесом 2 адміністратори центру. А тестують учасників в режимі онлайн екзаменатори із Національної комісії зі стандартів державної мови, що у Києві.

«Сьогодні у Рівненській області вперше відбулось тестування на визначення рівня володіння державною мовою. Ми хвилювались за технічний процес, адже учасники з усієї України здають іспит на одній спеціальній платформі. Однак усе пройшло успішно. Перші 5 учасників упродовж двох годин виконували різні блоки завдань. Тепер завдання перевірятиме комісія із Києва. У разі успішного складання учаснику в особистий електронний кабінет надійде державний сертифікат», - розповіла заступниця директора Рівненського обласного центру перепідготовки та підвищення кваліфікації Іванна Драганчук.

За її словами, наразі є велика потреба у тестуванні. Однак в закладі вже працюють над розробкою графіка, який допоможе розширити мережу тестувань. Зокрема, планують закупити додаткові комп’ютери.

Щодо умов тестування, то учасникам необхідно виконати 4 блоки завдань. Іспитова робота складається зі слухання, читання, письма та говоріння. Останній блок в режимі онлайн оцінюють екзаменатори із Національної комісії зі стандартів державної мови. Максимально можна набрати 162 бали.

Нагадаємо, аби зареєструватися на іспит, необхідно авторизуватися у системі exam.mova.gov.ua та обрати необхідний іспит. Після цього заповнити персональні дані та натиснути на поле «Подати заяву».

Схожі статті