+380673870816 +380673870816

На Рівненщині вшанували пам'ять героїв, які загинули в бою під Гурбами

Традиційно на третій день Великодня, на Рівненщині усі небайдужі вшановують пам'ять героїв, які загинули в бою під Гурбами. Цьогоріч з нагоди 70-річчя створення УПА та 68 річниці найбільшого бою українських повстанців з військами НКВД проведуть фестиваль-реквієм "Герої Гурб". В рамках такого національно-патріотичного заходу вперше провели театралізоване дійство – військово-історичну реконструкцію бою під Гурбами. 

Усі, хто вперше опиняється на цій землі, стверджують, що у Гурбах панує справжній патріотичний дух. І це недивно, адже саму тут в 1944 році відбувся найбільший і найжорстокіший бій з військами НКВД за всю історії Української Повстанської Армії. Проти українських повстанців кинули 5 бригад НКВД і деякі частини Червоної Армії. Під час кровопролитних сутичок УПА втратила не більше сотні людей. З боку противника 900 вбитих і ще стільки ж поранених. Сили націоналістів разом з місцевими селянами становили неповних 5 тисяч бійців. Саме ці історичні події того складного для нашої держави періоду були відтворені під час реконструкції бою у Гурбах.

Володимир Соснов, представник військово-історичного клубу "Захід-Схід":

- Ми реконструюємо історію не дивлячись на політичні моменти.

Ветеран Української Повстанської Армії Олексій Трохимович розповів про ті події стисло, адже вважає, що наш сьогоднішній обов’язком - пам’ятати про героїчне минуле предків.

Олексій Мануйлик, ветеран УПА:

- Тут 68 років тому гриміли гармати, строчили кулемети, кричав командир. Та це все в минулому. Адже ми сьогодні вшановуємо пам'ять усіх борців за волю української держави.

За традицією, перед початком фестивалю-реквієму відслужили панахиду за загиблими вояками. Землю, що колись була полита кров’ю, відвідали близько п’яти тисяч людей з різних областей України: Рівненської, Волинської, Тернопільської, Хмельницької. Вшанувати пам'ять полеглих за свою державу воїнів завітали і відомі громадські діячі та політики.

Олег Тягнибок, лідер ВО "Свобода":

- Українці повинні сюди приїздити, щоб відчути той дух. Як колись, у квітневі дні, такі ж хлопці, дівчата, жінки, чоловіки клали голову за українську державу.

Олег Осуховський, депутат Рівненської обласної ради, голова РОО ВО "Свобода":

- Перш за все ми маємо все робити для того, щоб наша українська молодь пам’ятала, що тут був такий бій. Бій героїв, які не побоялися віддати своє життя за державу.

Цьогоріч на Гурбах не було перших осіб області та міста. Щоправда, як вдалося з’ясувати з достовірних джерел, сюди днем пізніше вирушили представники міської влади на екскурсію разом з учнями рівненських шкіл.

Сьогодні ж і нинішній владі, і опозиції з тих часів слід винести один важливий урок – держава, а разом з нею і її народ перемагають лише тоді, коли вони єдині у прагненні зробити кращим майбутнє своєї Батьківщини. А слава тих героїв, які колись полягли за свою державу - вічна.

Схожі статті