+380673870816 +380673870816

На Рівненщині все менше усиновлюють дітей старшого віку

Рівненщина займає перше місце в Україні із влаштування дітей-сиріт та позбавлених батьківського піклування у прийомні сім’ї та дитячі будинки сімейного типу. Наразі в області усиновлення потребує 380 дітлахів. Втім, це число дещо збільшилося у порівнянні з минулим роком. 

Загалом на Рівненщині проживає одна тисяча сімсот вісімдесят сім дітей, які лишилися батьківського тепла. З них триста вісімдесят – чекають на родину. Активність кандидатів-усиновлювачів, як підсумовує Служба у справах дітей Рівненської облдержадміністрації, цьогоріч спала. Ймовірною причиною є бажання родин виховувати діток дошкільного віку, а їх на обліку практично нема.

Віктор Марчук, начальник Служби у справах дітей Рівненської ОДА:

більшість кандидатів-усиновлювачів хочуть бачити у сім’ї здорових малюків віком до 3-5 років. Але у нас на облікує лише 5 дітей цього віку. І всі вони мають серйозні проблеми зі здоров’ям.

Що ж стосується діток старших 10 років, то їх усиновлювати, на жаль, не бажають. Саме це і є причиною такої великої кількості невлаштованих у родини дітлахів. Таку ситуацію легко пояснюють психологи. Сім’ї, які дійшли до думки про усиновлення бажають відчути усі етапи виховання від наймолодшого віку. Констатують, що така тенденція є особливістю не лише України, але й всього світу.

А от фактів усиновлення іноземцями цьогоріч не зафіксували. Зазвичай, за кордон Україна віддає дітей, які більше року не можуть влаштувати в українську сім’ю. Втім, навіть і тоді перевагу фахівці надають саме українським сім’ям.

Віктор Марчук, начальник Служби у справах дітей Рівненської ОДА:

пріоритетним є національне усиновлення. Якщо дитинка має хоч мізерні шанси бути усиновленою українською сім’єю, то ми відмовляємо іноземним родинам.

 110902_Ditu Surotu sferadesigner

Схожі статті