+380673870816 +380673870816

На Рівненщині впроваджують програму з енергозбереження

Спеціалісти та представники обласних та районних владних структур під час регіональної конференції обговорили напрацювання і в той же час невирішені проблеми в галузі енергетики.

Представники обласної влади зазначили, що Рівненщина у питаннях впровадження енергозбереження та енергоефективності не пасе задніх. Відтак, загальний обсяг економії споживання всіма суб’єктами господарювання енергоресурсів склав 5,2 %. Із загальної економії 3,5 відсотки – це альтернативні види палива, замінники джерела енергії, відходи органічного і рослинного походження. До прикладу, спалення відходів деревини дозволяє втричі зменшити необхідність використання природного газу.

Валерій Гуз, заступник начальника головного управління промисловості та розвитку інфраструктури Рівненської ОДА:

- Сьогодні за сприянням голови Рівненської ОДА організовується ряд проектів із заміщення природного газу за рахунок використання наших рівненських виробників котлоагрегатів. Відгуки від реалізації, від експлуатації, від якості надзвичайно позитивні.

На початку конференції представники Рівненської облдержадміністрації одразу відзначили кращі селища і райони, які найпродуктивніше працюють в напрямку енергозбереження та енергоефективності. А це Рівненський, Березнівський, Рокитнівський, Володимирецький райони. Відзначили і селище міського типу Клесів Сарненського району. Тут, як розповів селищний голова, енергоресурси намагаються заощаджувати за допомогою модернізації обладнання. У найближчому майбутньому планують економити електроенергію на 50 % і не збільшувати при цьому тарифи.

Віктор Буйний, селищний голова смт Клесів:

- Нові насоси. Ставимо 3-кіловатний мотор, робимо оптимізацію мережі, конденсаторної установки. Плануємо це робити за рахунок того, що це дасть віддачу на надані тарифи.

А от у Волидимирецькому районі поступово починають замінювати витратні твердопаливні котли на модернізовані. Розповіли, що вартість останніх чимала, проте краще одразу вкласти значні кошти в об’єкт, щоб згодом відчути економію.

Петро Вакуліч, перший заступник голови Володимирецької РДА:

- З допомогою ОДА ми торік у школу поставили наші місцеві котли. Дорогі вони, але вартість смішна, вартість одного метра квадратного виходить 10 копійок. 

Крім перерахованих методів заощадження, спеціалісти все ж радять населенню встановлювати прилади обліку та регулювання, тобто лічильники. Це дасть змогу економити власні кошти.

Схожі статті