+380673870816 +380673870816

На Рівненщині виявили «чорних» бурштинокопачів, які видобували «сонячне» каміння на території заповідника

Вараська окружна прокуратура здійснює процесуальне керівництво у кримінальному провадженні за фактом незаконного видобування бурштину на території природно-заповідного фонду, а також придбання та зберігання «сонячного» каміння, законність походження якого не підтверджується відповідними документами.

Групу старателів правоохоронці виявили на території Нобельського національного природного парку. Крім того, встановлено, що зловмисники також займалися ще й скупкою бурштину для його подальшої реалізації.

В ході санкціонованих обшуків у фігурантів виявлено та вилучено майже 175 кг бурштину різних фракцій, обладнання для перевірки його якості, електронні ваги, мобільні телефони та понад 430 тис. грн у різній валюті. Будь-яких документів, що підтверджують законність походження вилученого бурштину, фігуранти не надали.

Орієнтовна вартість вилученого каміння на «чорному» ринку – 1,6 млн грн.

Наразі вирішується питання про накладення арешту на цей бурштин, тривають необхідні слідчі дії. Призначено судову гемологічну експертизу «сонячного» каміння.

Досудове розслідування проводять працівники СВ відділення поліції №1 Вараського РВП ГУ НП в Рівненській області за оперативного супроводу УСР в області ДСР НПУ.

Санкція статті передбачає максимальне покарання у вигляді позбавлення волі на строк від 4 до 7 років з конфіскацією майна.

Схожі статті