+380673870816 +380673870816

На Рівненщині вирощуватимуть енерго-верби

В Європі останнім часом все частіше звертаються до альтернативних та вигідних джерел палива. Не оминула така тенденція і наш край. У селі Шубків журналісти разом з головою Рівненської облдержадміністрації Василем Берташем висаджували пагони енергетичної верби. 
     Цей різновид верби штучно створили науковці із Швеції. Ціни на енергетичне паливо постійно ростуть. В той же час енергія, яку ми отримуємо з плантацій такої верби є найдешевшою. Тонна диво-рослини замінює понад 500 кубометрів природного газу. З одного гектару енергетичних насаджень можна отримати 30 – 40 тон деревини щороку. Досвід "рослинної" енергетики вже перейняли такі країни як Норвегія, Данія, Німеччина, Австрія, Польща. Найбільші успіхи в цій сфері демонструє Швеція. Тут плантації верби займають понад 20 тисяч гектарів. В Україні подібні інновації вводять на Львівщині та Івано- Франківщині, в останніх науковці та обласна влада Рівненщини переймали досвід і для себе.
     Цього року на ґрунтах Рівненщини засадять 4 гектари енерго-верби. З обласного бюджету на такі спроби виділено 135 тисяч гривень. Тонна вербового пелету коштуватиме близько ста доларів. Представники влади сподіваються, що це допоможе вирішити паливні питання та дасть змогу задіяти пустуючі землі Полісся на благе діло. Загалом рослина ця невибаглива. Саджати її треба грубим кінцем у землю. Для наших грунтів садівники обрали Львівські вербові пагони.
     Вирощувати цю чудо-рослину треба 4 роки. У висоту кущі досягатимуть 5 – 6 метрів. Проте, коли прийде час збору енерго-урожаю працівникам знадобиться спеціальна техніка. До цього питання, як стверджують представники обласної влади повернуться через кілька років. А поки залишається з надією спостерігати як пагінці енергетичної верби виринають із землі на зустріч сонцю заради допомоги людям.


110516_Verba sferadesigner

Схожі статті