+380673870816 +380673870816

На Рівненщині у відділенні променевої терапії на новому обладнанні пройшли лікування перші пацієнти

10 жовтня 2011 року увійде в історію Рівненського обласного онкологічного диспансеру. Цього дня у відділенні променевої терапії на новому обладнанні пройшли лікування перші пацієнти. 

Ще на початку року був підписаний меморандум про співпрацю між Фондом Рината Ахметова "Розвиток України", Рівненською облдержадміністрацією та Рівненським обласним онкологічним диспансером. В ньому йшлося про встановлення в диспансері нового устаткування: лінійного прискорювача, сучасного комп'ютерного томографа та іншого обладнання для проведення променевої терапії та діагностики раку, загальною вартістю 22 мільйони гривень. Наразі обладнання встановлено, персонал навчений. А перші пацієнти вже готові до лікування. Для них процедури на новому обладнанні безболісні як фізично, так і фінансово.

Григорій Максим'як, головний лікар Рівненського обласного онкологічного диспансеру:

- Головна вимога Фонду та державної адміністрації - безкоштовне лікування. У нас лікування і діагностика безкоштовні.

Урочисто відділення відкрили у серпні. Проте, до жовтня тут тривало навчання медичного персоналу під керівництвом спеціалістів з Нідерландів. Під час навчання наші медики змогли підтягнути і свою англійську, адже все обладнання англомовне.
Завідувач відділення розповіла, що персонал добре вчився і підготовлений на відмінно.

Тетяна Щегловська, завідувач відділенням променевої терапії №1 Рівненського обласного онкологічного диспансеру:

- Наше навчання було цікавим. Ми задоволені спеціалістами з якими працювали. Ми знаємо, що своїх вчителів не підведемо.

Не секрет, що після Чорнобильської катастрофи в українців слово "опромінення" викликає острах. Проте, сучасне обладнання та вимоги до його експлуатації не несуть жодної шкоди для здоров'я пацієнтів та персоналу. Наприклад, стіни у приміщенні, у якому розміщений новий апарат, завтовшки два метри.

Карлос Сальдін, представник компанії "Elekta":

- Треба враховувати міри безпеки, адже це апарат, який опромінює. Але не варто боятися. Ми все виконали на вищому рівні. 

Променева терапія - однин із видів лікування онкозахворювань. Вона доволі ефективна на ранніх стадіях. Часто подібна процедура проходить у комплексі із хірургічним втручанням та хіміотерапією. Так сталося і з Сергієм, який приїхав до Рівненського онкодиспансеру з Волинської області.

Сергій, пацієнт:

- Збиралася в голові рідина. Тиснула на мозок. Почалися проблеми із зором. Зробили операцію, декілька хіміотерапій. Зараз лікуюся тут.

Рівненських фахівців навчили і обслуговувати сучасне обладнання, аби у разі несправності не чекати на допомогу іноземних інженерів.

Алла Шептицька, представник компанії "Elekta" в Україні:

- В Україні є інженери, які пройшли навчання з ремонту обладнання. Навіть у Рівному є інженер, який завжди біля лінійного прискорювача.

На Західній Україні лише у Рівному та Львові є подібне обладнання. Рівненський онкодиспаснер приймає не лише місцевих жителів, а й пацієнтів з інших областей. Нині обстежено десять людей. Надалі рівненські медики планують збільшити кількість пацієнтів.


111010_Onko sferadesigner

Схожі статті