+380673870816 +380673870816

На Рівненщині у сільських школах облаштовують внутрішні вбиральні

Віднедавна в деяких селах Дубенського району школярі отримали можливість користуватися внутрішніми вбиральнями. За останні 4 місяці районна влада облаштувала у 10 сільських школах сучасні санвузли, які знаходяться вже не на вулиці, а у приміщеннях навчальних закладів.

У Привільнянській загальноосвітній школі Дубенського району вбиральня, яка знаходиться на вулиці, згідно з висновками санепідемстанції є аварійною: потріскані стіни, осілий дах та повна відсутність комфорту. Цим туалетом діти користувалися ще з 1967 року. Нині ж 190 школярів та педагогічний колектив закладу мають сучасний санвузол із трьома кабінками для дівчат та двома для хлопців.

Ганна Гузь, директор Привільнянської ЗОШ Дубенського району:

- Зовнішні туалети - це колишній час, а внутрішні - це теперішній. Коли ми облаштували ці туалети, дітям вже немає потреби йти на двір. Ми створили туалети для комфорту дітей, для зручностей, а найголовніше - для збереження здоров’я дітей.

У селі Мирогоща були лише приміщення для внутрішніх туалетів, самі ж вони не функціонували. Лише в 1997 році у школі зробили вбиральню для учнів початкових класів. А старші дітки бігали 50-метрівку, щоб справити природні потреби. Нині у цій школі усі школярі користуються внутрішніми туалетами.

В’ячеслав Токар, директор Мирогощанської ЗОШ Дубенського району:

- Повністю була замінена каналізація: внутрішня, зовнішня. Змінені комунікації та зроблено септик.

Загалом, в Дубенському районі за останні 4 місяці облаштували у школах 10 внутрішніх вбиралень, на які витратили понад 400 тисяч гривень. Кількість коштів, які вклали на будівництво окремих санвузлів коливається від 30 до 100 тисяч гривень.

За словами начальника відділу освіти Дубенської райдержадміністрації Галини Вознюк, школи обирали насамперед ті, які найбільше потребували вбиралень.

Галина Вознюк, начальник відділу освіти Дубенської РДА:

- Мова йде не тільки про навчальні заклади, де навчається багато дітей, а навіть і ті, де навчаються до 50 дітей. Адже немає різниці в якому колективі вони навчаються.

Що ж стосується самих учнів, їх не цікавить кількість витрачених коштів. Діти радіють, що тепер їм не доведеться мерзнути та можна буде помити руки гарячою водою.

Людмила Гузь, учениця Привільненської ЗОШ Дубенського району:

- Тепер вже дуже добре. В теплі. Є гаряча вода, електронні сушки для рук. Це дуже чудово. Мені подобається.

Назар Чуй, учень Мирогощанської ЗОШ Дубенського району:

- Нам не доведеться взимку до туалету бігати на вулицю. І це добре.

Варто зазначити, нещодавно Прем’єр-Міністр України Микола Азаров доручив усім очільникам областей облаштувати сільські туалети у школах. У Дубенському районі від цього прохання не відступають, робота кипить. Адже голова Дубенської райдержадміністрації Данило Корилкевич ще на початку року висловив таку ініціативу. Він пообіцяв, що до кінця 2011 облаштує ще три внутрішні вбиральні у трьох сільських школах.

Данило Корилкевич, голова Дубенської РДА:

- Я обов’язково доведу все до кінця. І по школах, і по дитячих садочках, бо без цього немає майбутнього села, міста, держави.

Окрім того, голова Рівненської обласної державної адміністрації Василь Берташ дав доручення усім керівникам районів, аби ті формуючи місцевий бюджет, передбачили кошти для облаштування внутрішніх вбиралень у загальноосвітніх навчальних закладах. До кінця наступного року у всіх районах області, вихованці жодної школи не будуть користуватися зовнішніми туалетами.

Схожі статті