+380673870816 +380673870816

На Рівненщині у хоспісі перебуває 13 пацієнтів

На Рівненщині другий тиждень працює хоспіс. Наразі тут перебуває 13 пацієнтів. До кінця тижня їх кількість має збільшитися до 25. 

Новостворений хоспіс, що у місті Дубно розрахований на 45 пацієнтів. У приміщенні колишнього онкодиспансеру досі лишився стаціонар для онкохворих на 10 ліжок. Усе інше відвели для паліативної допомоги. Про створення такого медичного закладу говорилося давно. Наразі від слів, перейшли до діла. Бажаючих опинитися тут більше сотні.

Світлана Сад, заступник голови Рівненської ОДА:

- За підрахунками – вже більше 100 пацієнтів готові сюди приїхати.

У старому приміщенні ідуть ремонтні роботи. До кінця бюджетного року тут замінять системи тепло-, водопостачання та енергозбереження. На одного хворого у день із обласного бюджету виділяють 15-17 гривень на харчування та 10 – на медикаменти. Окрім того, матеріальну допомогу надають благодійники. 

Із хворими працює медперсонал. Очолила заклад директор Дубенського медичного коледжу Надія Венгрин. Вона ретельно слідкує, аби її підопічні із пацієнтами вели себе професійно.

Надія Венгрин, директор коледжу:

- Людям потрібно створити умови якісного життя, щоб кожен день був прижитий гідно. Ось це і найважче у нашій роботі.

Вік пацієнтів необмежений. Тут планують створити палату для невиліковно хворих діток. Теперішні пацієнти хоспісу умовами проживання задоволені.

Володимир Комісарук, пацієнт:

- Дівчата добре відносяться. Годують добре: голубці, масло. Усього вистачає.

В Україні діє 10 відділень паліативної допомоги: 7 бюджетних та 3 благодійних. На Рівненщині такий заклад перший. Якщо кількість краян, які потребують відповідного догляду збільшуватиметься, чиновники міркуватимуть про створення ще одного хоспісу для людей із північних районів регіону.

Схожі статті