+380673870816 +380673870816

На Рівненщині цьогоріч 23 населені пункти вже виготовили генплани

Цьогоріч 23 населені пункти області вже виготовили генплани, ще 89 документів нині у розробці. Вони є запорукою розвитку кожного населеного пункту зокрема та області в цілому, переконаний голова облдержадміністрації Василь Берташ. Адже згідно з законодавчими новаціями, запропонувати ділянку інвесторові для реалізації бізнес-проекту чи оформити землю на будівництво школи, дитсадка, ФАПу, спортзалу та інших об’єктів соціальної інфраструктури можна лиш тоді, коли це передбачено в містобудівній документації. Про це повідомила прес-служба Рівненської ОДА.
     Відтак, для перспективи розбудови сіл, селищ і міст Рівненщини з ініціативи очільника області розроблена комплексна програма забезпечення містобудівною документацією. На її реалізацію із обласної казни цьогоріч виділено 600 тисяч гривень. За словами заступника голови облдержадміністрації Володимира Новака, цими грішми вже скористалися Сарненський, Радивилівський, Володимирецький, Рокитнівський і Березнівський райони та міста Дубно й Острог. Суму розподілили між населеними пунктами, які профінансували половину витрат з місцевих бюджетів. 
     Так, на виготовлення містобудівної документації у місцевих скарбницях цьогоріч зарезервували мільйон і понад 700 тисяч гривень. За ці гроші, окрім генпланів, райони розробляють схеми планування території. Такі документи вже мають 50 сільрад Рівненщини, із них 23 – у Володимирецькому районі. Водночас на завершальній стадії схеми планування Здолбунівського та Березнівського районів. А Гощанський, Костопільський, Острозький, Сарненський і Корецький вже замовили розробку цих документів, підготувавши основу на наступний рік.

Схожі статті