+380673870816 +380673870816

На Рівненщині створять страховий фонд насіння ярих зернових

Голова облдержадміністрації Василь Берташ доручив місцевим науковцям стежити за ростом та розвитком озимих культур в усіх районах області, оскільки цьогорічна посівна проходила в дуже несприятливих погодних умовах. Тож селян потрібно зорієнтувати, чого їм чекати навесні: які площі доведеться пересівати, скільки міндобрив для підживлення купувати та скільки насіння ярих резервувати. Про це повідомила прес-служба Рівненської ОДА.
     Очільник області запевнив, що елітний посівний матеріал аграріям здешевлять. Так, із обласної казни селянам відшкодують по 800 гривень за кожну придбану тонну високопродуктивного насіння ярих. Найуразливішими, а отже й потенційними до пересівання є площі озимих ячменю та ріпаку, констатують науковці інституту сільського господарства Західного Полісся. Вони щоденно моніторять розвиток озимих культур на дослідних ділянках і вже нині рекомендують селянам закуповувати гербіциди та міндобрива. Науковці певні, що без весняного підживлення ослабленим культурам не обійтися. Водночас морозостійким сортам пшениці та жита загрози наразі немає.
     Цьогоріч аграрії Рівненщини посіяли майже 130 тисяч гектарів озимини, а це на 2 тисячі гектарів більше, ніж торік. Зокрема, майже 92 тисячі гектарів пшениці, 27,5 тисячі гектарів жита, більше десяти тисяч гектарів ячменю та 22,7 тисячі гектарів ріпаку, що втричі більше, ніж планували.

Схожі статті